628
TõNU KALJA

Tõnu Kalja: „Inimene peab tundma, et tema riik hoolib temast“

Tõnu Kalja on lõpetanud Eesti Maaülikoolis loomaarsti õppe, Tallinna Majanduskoolis juristiõppe ning Tallinna Politseikoolis vanempolitseiametniku õppe.  

Viimased 17 aastat on ta töötanud loomaarstina pereettevõtte Lüüdik & Kalja loomakliinikus, kus peamiselt tegeleb väikeloomade ja metsloomade raviga. Varem töötas ta korrakaitses.

Poliitikas üle 20 aasta

Poliitikas on ta olnud tegev üle kahekümne aasta. Praegu on ta Tartu valla volikogu arengu- ja planeerimiskomisjoni aseesimees. Lisaks sellele kuulus ta varem ka hariduskomisjoni. EKRE-s on ta Tartu- ja Jõgevamaa ringkonna juhatuse liige ja Tartu valla osakonna juhatuse esimees. Ta on viie lapse isa ja ühe lapse vanaisa.

Valdkonnad, milles Tõnu Kalja tahab ja oskab poliitikas kaasa rääkida on haridus, meditsiin ning korra- ja riigikaitse.

„Laste kasvatamise ja harimise käigus olen tihedalt puutunud kokku haridusasutustega, kus olen kuulunud hoolekogusse. Praegu olen Kõrveküla põhikooli hoolekogu liige. Pean vajalikuks hariduse paremat rahastamist ja korraldamist. Seisan ka maakoolide säilimise eest,“ ütleb ta.  

Aktiivne kaitseliitlane

Tõnu Kaljale on südamelähedane ka riigikaitseteemad. Ta on Eesti Kaitseväe reservohvitser, samuti on ta üle kümne aasta panustanud Kaitseliidu Tartu Maleva tegevusse, sellest seitse aastat rühmaülemana. Vabal ajal on ta tegelenud maadluse ja judoga ning ta peab lugu ka talisuplusest.

„Soovin, et Eesti säiliks Eesti Vabariigina, riigina, kus on hea ja turvaline elada. Inimene peab tundma, et tema riik hoolib temast,“ ütleb ta.

© 2024 EKRE