540
TIIU POHL

Tiiu Pohl: „Riigikogus peaksid töötama oma valdkonna parimad eksperdid“

Tiiu Pohl on doktorikraadiga rahvusvahelise julgeoleku analüütik-ekspert, kes on pühendanud suure osa oma elust üliõpilaste harimisele. 

„Väikeriik Eesti peab teadma suurriikide tegemisi, eriti olukorras, kus Eesti naaberriigiks on agressiivne, Nõukogude Liidu järgne Venemaa,“ ütleb Tiiu Pohl.

Lisaks loengute pidamisele Eesti ülikoolides on Pohl töötanud ka Cornelli Ülikoolis (USA) ja Helsingi Ülikoolis (Soome), teinud uurimistööd Oxfordi Ülikoolis (Suurbritannia) ja olnud Fulbrighti stipendiaat Columbia Ülikoolis (New York, USA). Ta on osalenud arvukatel rahvusvahelistel konverentsidel, seminaridel, ümarlaudadel. Aastatel 2019–2021 töötas ta Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa nõunikuna.

Saadikutel peab olema vastutus

Tiiu Pohla sooviks on edendada parlamendi tegevuskultuuri ja tuua Riigikokku rohkem teadmisi rahvusvahelisest julgeolekust.

„Riigikogus peaksid töötama oma valdkonna parimad eksperdid, kes tunneksid poliitika iseärasusi ja moraalset vastutust Eesti kodanike ja elanike ees. Poliitika eripära tundmine tähendab poliitilise juhtimise mõtestamist ja realiseerimist. Poliitilise tegevusega kaasneb moraalne vastutus,“ leiab Pohl.

© 2024 EKRE