653
SVEN SILDNIK

Sven Sildnik – tunnustatud kirjamees ja rahvuslane 

Sven Sildnik, kirjanikunimega (:)kivisildnik on luuletaja, ajakirjanik, kirjastaja, produtsent ja toimetaja, Kirjanike Liidu liige. 

Ta on kirjutanud 40 raamatut, kirjastanud, toimetanud, koostanud ja produtseerinud 200 raamatut. Kirjastajana on ta toonud kirjandusse terve põlvkonna noori kirjanikke, keda on loetud, kritiseeritud, tunnustatud ja auhinnatud.

(:)kivisildnikku on tunnustatud kultuurikapitali aastapreemiaga, kaheksal korral on ta olnud aastapreemia nominent. Muu hulgas on ta võitnud Pärnu linna kultuuriauhinna, Eesti Ekspressi kultuuriauhinna ja J.W. Jansen kultuuriauhinna. 

Ta on õppinud EPA-s agronoomiat ja Tartu Ülikoolis ajakirjandust. Ta on abielus ja tal on kaks last: poeg ja tütar.

Põhiseaduslik meelsus ja kultuuriekspertiis

Ta nendib, et Eesti majanduslik olukord ja inimeste heaolu on läinud nii halvaks, et inimesed peavad isegi jälgima, mis kell pesu pesta. 

„See elektrijama ei ole ise juhtunud, selle õuduse on rohehullikesed kokku keeranud ja see on alles algus. Inflatsioon on alles algus. Ma ei näe muutust kuskilt mujalt tulemas kui ühest kohast – EKRE-st. EKRE on minu meelest ainus partei, kellel on arvestatav toetajaskond ja antiglobalistlik ja põhiseaduslik vaade elule,” ütleb Sven Sildnik. „Kandideerin Riigikokku, et esindada põhiseaduslikku meelsust ja tugevdada seadusandja kultuuriekspertiisi.”

© 2024 EKRE