632
SILVER KUUSIK

Silver Kuusik: „Eesti vajab rahvuskonservatiivset valitsust”

Silver Kuusik on hariduse saanud Eesti Maaülikoolis tootmistehnika erialal (MSc). Ta asus õppima ka energeetikavaldkonna doktorantuuri, aga elu ühes oma ahvatlustega kutsus tööturule.

Teiseks kõrghariduseks peab Kuusik huumoriga pooleks oma poliitilist kogemust. Tal on olnud au olla president Arnold Rüütli kampaaniameeskonnas, lisaks on ta teinud kampaaniat viitel kohalikel valimisel ja viitel Riigikogu valimistel. Ta on korraldanud kahekohalise arvu miitinguid ning organiseerinud kümneid tuhandeid allkirju ühiskonda puudutavate mädapaisete vastu, nt Eesti Raudtee erastamine, EL-i astumine, kooseluseadus, immigratsioon, aktsiis, kõrged elektrihinnad jms.

Üliõpilasliider ja kodanikuaktivist

Aastast 2019 on Kuusik EKRE Tartu ringkonna liige. Tänavu kevadel valiti ta erakonna juhatuse liikmeks. Tartu ringkonna esimehena kuulub ta ka erakonna volikokku.

Ta on Tartu linnavolikogu EKRE fraktsiooni esimees ja suurima opositsioonierakonna juhina täidab ka revisjonikomisjoni esimehe kohuseid. Lisaks kuulub ta ajutisse põhimääruskomisjoni ja alates detsembrist ka rahanduskomisjoni.

Silver Kuusik alustas oma poliitilist tegevust juba gümnaasiumipõlves, mil käis mitmel korral Tartu Raekoja platsil ja raudteejaamas allkirju korjamas, muu hulgas Eesti Energia ja Eesti Raudtee erastamise vastu. Ülikoolis valisid kursusekaaslased ta kursusevanemaks ning juba esimesel aastal sai ta Eesti Maaülikooli üliõpilasesinduse liikmeks, järgmisel aastal selle juhiks. Ta oli üliõpilasesinduse juht ning viis aastat Eesti Üliõpilaskondade Liidu volikogu liige.  
Kuna toona olid üliõpilasesindused suhteliselt politiseeritud leidis ta 2004. aastal tee Eesti Keskerakonda. Ta oli Tartu linnavolikogu liige ning ka Tartu abilinnapea kandidaat. Liikmelisus tolles organisatsioonis lõppes aga tema suure vastuseisu tõttu kooseluseadusele, mille tõttu ta erakonnast tagaselja välja arvati.

„Mõtlesin esialgu, et püüan poliitikast eemal olla ja elada nii-öelda tavainimese elu. Seda joont suutsin hoida kaks ja pool aastat. Rahvuskonservatiivsus koos ühiskonna vajadusega selle järele kasvas üha jõudsamalt. Liberaalse ideoloogia surve ning mulle mõistetamatud protsessid riigis tekitasid taas tahtmise proovida midagi muuta. EKRE andis usu ja lootuse, sest enam teisiti ei saanud,” ütleb Silver Kuusik.

Rohkem rahvaküsitlusi ja rahvahääletusi

Ta kandideerib Riigikokku siiras soovis kaitsta eesti keelt ja kultuuri. „Tahan väärtustada igat siin elavat inimest. Tahan kaitsta neid traditsioone, mille on meile pärandanud meie esivanemad. Tahan, et ka meie lapsed saaksid elada vabas Eestis. Eesti vajab rahvuskonservatiivset valitsust,” ütleb ta.

„Riigi valitsemises soovin näha ühiskonda lõhestavates küsimustes rahvaküsitlusi ja rahvahääletusi. Usun, et Šveitsi eeskujul saab ka Eestis elav inimene selliselt õnnelikumaks. Tahan, et iga kodanik, kes siin riigis elab, ka armastaks ja austaks seda riiki. Siis säilime rahvana aastasadu.”

 

© 2024 EKRE