Siim Pohlak: „Teeme korda Eesti majanduse, peatame hinnatõusu ja pöörame valitsemise näoga rahva poole“
Siim Pohlak on elanud kogu elu Harjumaal väikeses Tuhala külas. Ta on ettevõtja meedia ja kontsertkorralduse valdkonnas, raadiojaamade Tre Raadio, Ring FM ja Ruut FM ning kontsertkorraldusega tegeleva ettevõtte Tre Kontserdid omanik. Lisaks kolme lapse kasvatamisele peab ta koos elukaaslase, lauljatar Renatega kahte koera ja kümmet kana.
Pohlak liitus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga 2014. aastal. Praegu on ta EKRE Harju- ja Raplamaa ringkonna esimees ning erakonna juhatuse liige. Aastast 2013 on ta Kose vallavolikogu liige ja revisjonikomisjoni liige. 2019. aastal valiti ta Riigikokku, kus ta on EKRE Riigikogu fraktsiooni aseesimees.
Võitlus korruptsiooni ja ebaõiglusega
Pohlak tuli poliitikasse sooviga aidata kaasa korruptsiooni ja ebaõigluse lõpetamisele, seda nii kohaliku omavalitsuse kui ka riigi tasandil, ning sooviga pöörata valitsemine Eestis näoga inimeste poole.
Ta seisab kaljukindlalt Eesti keele, kultuuri ja rahvuse kestmise eest ning massiimmigratsiooni vastu. „Nii Riigikogus kui ka omavalitsuste volikogudes on paljud saadikud unustanud, et on oma ametis eelkõige rahva teenrid ja valijate esindajad ning saanud hääled rahva parimate huvide eest seismiseks, mitte üksikute ärihaide või suurkorporatsioonide plaanide edendamiseks,“ ütleb ta.
„Rahvast võõrandumist näeme Eestis praegu selgelt hinnatõusuga toimuva taustal. Valitsuskoalitsiooni poliitikud nimetavad hinnatõusu ja ettevõtete pankrotistumist uueks normaalsuseks, peenemalt majanduse ümberstruktureerimiseks. Tegelikkuses ei ole valitsus suutnud energiahindu kontrollida ja sellest tulenevalt tabas Eestit Euroopa suurim hinnatõus, mille tagajärjel kannatavad nii eraisikud kui ka ettevõtjad.“
Mitme ettevõtte omanikuna tunneb Pohlak muutusi majanduses omal nahal. Ta on probleemidega hästi kursis ja viib infot asjade tegelikust seisust nii Riigikogu kui ka valitsuse liikmeteni.
„Hoiatasime Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga juba 2021. aasta sügisel saabuvate probleemide eest, aga valitsus ei teinud kuulmagi. Kuna EKRE-l oli ja on selge plaan, kuidas tuua elektri- ja kütusehinnad alla, siis on kurb vaadata Reformierakondlikku saamatust ja ülbust riigi juhtimisel ning seda, kuidas inimeste ja ettevõtjate muredele vilistatakse. Sellele tuleb lõpp teha. Ilma energiahindu langetamata ja hinnatõusu peatamata ei ole ühelgi erakonnal Eestis võimalik oma valimislubadusi ellu viia, sest riigi sissetulekud kuivavad majanduslanguse tagajärjel kokku. EKRE teeb korda Eesti majanduse, peatab hinnatõusu ja pöörab valitsemise näoga rahva poole,“ ütleb ta.
Toetused lastega peredele
Siim Pohlak ütleb, et lisaks hinnatõusu peatamisele on oluline viia läbi õppelaenu ja õppetoetuste reform, kustutada õppelaenud vastavalt perre sündivate laste arvule ja siduda pension selgemalt laste arvuga.
„Lapsevanemate kätes on kogu Eesti riigi tulevik, seetõttu tuleb toetada lastega peresid lasteaia kohatasude vähendamise või kaotamisega. Olukord, kus kohalikud vallad on tulude suurendamiseks asunud lasteaia kohatasusid tõstma, on perevaenulik ja hoolimatu samm, mis peab saama kiire lahenduse,“ ütleb ta.
Siim tõdeb, et riigi kulusid tuleb kärpida – avalikus sektoris on palju kasutamata kokkuhoiukohti. „Kärpida ei tohi politseijaoskondade, päästekomandode või koolide arvelt, aga piirata saab paisuvat bürokraatiamasinat – 2021. aastal sai Eesti juurde 1200 uut avaliku sektori töötajat. Eesti on liiga väike, et pidada üleval Euroopa viie rikkama riigi väärilist ametnike armeed, kokkuhoitud rahaga saame tugevdada Eesti kaitsevõimet, millega hoiame Eesti eemal sõjast.“
Maakoolide püsimise eest
Ta lubab, et osutudes valituks Riigikogu järgmisse koosseisu, jätkab ta sama kurssi: lahendab energia-, majanduse-, ja ettevõtlusega seotud probleeme, seisab vastu ääremaastumisele ja võitleb maakoolide säilimise eest. Otsuste tegemisel lubab Siim lähtuda eesti rahva huvidest ja pikaajalisest kasust.
Ühena vähestest Riigikogu liikmetest on ta pidanud lubadust mitte kasutada kuluhüvitisi ning jääb sellele põhimõttele truuks ka edaspidi.
© 2024 EKRE