575
RUDOLF JEESER

Rudolf Jeeser: „Riigi juhtimisel peab olema esikohal Eesti riik ja rahvas“

Rudolf Jeeser on suurema osa oma tööelust olnud sõjaväelane. Ta oli kaitseväes pataljoni- ja logistikakeskuse ülem ning Kaitseliidu Viru maleva pealik. Eesti Kaitseväes töötatud 19 aasta jooksul sai käidud Iraagis missioonil ja oldud õppejõud kolmes koolis. Auastmelt on Jeeser kapten ja sõjaajal võitleb Rapla maleva koosseisus. 2004. aastal lõpetas ta Balti Kaitsekolledži vanemstaabiohvitseri kursused.

2012. aastal otsustas Jeeser minna reservi. Ta läks perega Soome, kus tegutses pikka aega bussfirmas koolitajana. Seal aitas käima lükata EKRE Soome osakonna. Tookordne paarikümne liikmeline osakond on tänaseks kasvanud mitmekordseks ja praegu on seal üle 200 inimese. 

Kui Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kuulutas välja konkursi ringkondade koordinaatori kohale, läbis Jeeser 2020. aastal tihedas konkurentsis sõela. EKRE ringkondade koordinaatorina ja Martin Helme nõunikuna töötab ta praeguseni. Aastast 2021 on ta Märjamaa vallavolikogu liige. Tema perekonda kuuluvad ema Evi, abikaasa Annika, pojad Rait, Ralf ja Rasmus koos miniatega, neli imelist lapselast ning taksikoer Riia.

Eestil ei tohi lasta hääbuda!

Jeeseri sõnul on EKRE eesmärk kas valimised võita või pääseda valitsuskoalitsiooni. „Kui me laseme samasuguse valitsuse nagu praegu veel neljaks aastaks võimule, siis ei jää Eestist enam midagi järele ja kõik see, mida me praegu peame enesestmõistetavaks – näiteks eesti keel – võivad hääbuda. Asemele saame rohepöörde, millega tegelikult hävitatakse meie rahvuslikku majandust. Me ei tohi sel lasta juhtuda.“

Jeeseri sõnul räägivad valitsejad meile muinasjutte, millel pole tegelikkusega mingit pistmist. „Rohepööre ei päästa loodust, vaid paneb selle suuremasse ohtu. Räägitakse, et tänapäeva tuulikud on nii inimsõbralikud, et sealt ei tule mingit vibratsiooni ja metsloomad tahavadki koos lindudega nende juures elada. See jutt on ju tegelikult vale! Ja kui me laseme massiliselt võõraid sisse, siis me näeme varsti sama pilti nagu Rootsis, kus politsei ei julge osadesse linnaosadesse minna, sest need on getostunud.“

Elanikkonnakaitse ja maaelu

Kui Jeeser pääseks Riigikokku, siis tegeleks ta endale südamelähedaste teemadega nagu riigikaitse, kitsamalt võttes elanikkonnakaitse, kriisijuhtimine, hädaabiolukorrad – need on teemad, millega ta on tegelenud ka Märjamaa vallas vallavolikogu liikmena.

Tema üheks lemmikteemaks on ka maaelu. „Meil on tegelikult olemas inimesed, kes tahavad maal elada ja kes on valmis panustama maapiirkondadesse, aga praegu riik seda väga ei soosi. Kui EKRE oli valitsuses, eraldasime maaelu edendamise sihtasutusele raha selleks, et maaelu välja ei sureks. Praegu on esimesed projektid tehtud Kagu-Eestis. Tõrva vald tegi noorte perede elamurajooni programmid, seal broneeriti krundid ära paari tunniga, mis näitab seda, et tegelikult on inimestel väga selge huvi elada maal ja ajada seal Eesti asja,“ räägib Jeeser.

„Riigi juhtimisel peab olema esikohal Eesti riik ja rahvas. Eelkõige tuleb arvestada rahvuslike huvide ja majandusega. Maaelu säilitamine ja kaasaegse infrastruktuuri rajamine peavad muutuma riigi prioriteediks. Tugevad kohalikud omavalitsused peaksid olema riigi alustalad.“

© 2024 EKRE