Roland Mere: „Tüürime Eesti riigi eemale hääbumise kursilt!”
Roland Mere on kogu oma teadliku elu olnud seotud merendusega. Pärast Tallinna Riikliku Merekooli lõpetamist 1980. aastate keskel alustas ta oma mereteed, õppides samal ajal edasi Leningradi admiral Makarovi nimelises Mereakadeemias. Merekarjääri lõpetas ta vanemmehaanikuna, 1990. aastate lõpu murranguajal avanesid uued võimalused merendusalases eraettevõtluses. Mere oli seotud selliste merendusettevõtetega nagu Tschudy Shipping, Alfons Hakans ja BCI Management.
Poliitika vastu tekkis Roland Merel suurem huvi eelmise kümnendi keskel. „Hakkasin märkama asju, mida nooruses ei märka. Hakkasin nägema, kuhu riik tegelikult liigub, kuidas valetatakse. Kuidas poliitikud lubavad kullamägesid, aga lubaduste täitmise asemel lubatakse üha uusi ja uusi asju,” ütleb ta.
„Hakkasin märkama, kuidas oleme eestlastena andnud käest ära oma põhiõigusi. Mitmed põhiseaduses kirjeldatud õigused on muudetud privileegiks ja sedagi ainult juhul, kui täidame teatud tingimusi. Meid on üritatud muuta kuulekaks massiks. Mõnitatakse, naeruvääristatakse, sildistatakse neid, kes on pimesi kuulekuse vastu. Rahvaga manipuleeritakse. Rahvast hoitakse pideva hirmu all. Ent teatris ei osale ainult näitlejad. Kuskil on kujundajad, lavastajad, stsenaariumi kirjutajad, keda me ei näe.”
Jäi Eestisse, et muuta riigi arengut
Roland Mere seisis mõne aasta eest valiku ees, kas kolida Eestist ära või muuta ise riigi arengut. Ta otsustas viimase kasuks. Ta liitus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga, osales 2021. aasta kohalikel valimistel ja selle tulemusel on ta Saaremaa valla rahandus- ja majanduskomisjoni ja Kuressaare linnakodaniku komisjoni liige.
„Ma teen kõik, et minu sekkumine oleks tulemuslik ja saaksime tüürida Eesti eemale hääbumise kursilt,” ütleb Roland Mere. „Selleks, et jääksime riigi ja rahvana püsima, on vaja taastada eestlase materiaalne toimetulek ja usaldus oma riigi vastu. 2023. aasta valimistel on meil kaks valikut: kas Eesti jääb püsima või kaob.”
© 2024 EKRE