615
REIN SUURKASK

Rein Suurkask: „Me ei tohi kaotada otsustusõigust omal maal“

Rein Suurkask elab ja töötab Viljandis, kus tal on sõidukite hoolduse ja remondiga tegelev ettevõte. Ta on EKRE liige aastast 2014. Suurkask peab lugu erakonna selgelt sõnastatud seisukohtadest, mis on suunatud Eesti ja eestluse kestmajäämisele nii, nagu on kirjas põhiseaduses. 

Ta on EKRE Järva- ja Viljandimaa ringkonna aseesimees ja kuulub ringkonna juhatusse. Viljandi linnavolikogu töös osaleb ta 2017. aasta kohalikest valimistest alates. Pärast viimaseid Riigikogu valimisi kuulus Suurkask asendusliikmena mõnda aega Riigikogu koosseisu.

Inimeste toimetuleku eest

„Seekordsed Riigikogu valimised on väga olulise tähendusega. Me ei tohi kaotada otsustusõigust omal maal ega alluda pimesi Brüsseli diktaadile. Tahan seista eesti keele ja kultuuri säilimise eest. Oluliseks pean, et inimesed tuleksid ise hästi toime, mitte ei peaks kerjama valitsuselt armuande,“ ütleb Suurkask. 

„Sama tähtis on kohalike omavalitsuste tulubaasi suurendamine. Pidevas defitsiidis tegutsemine ei ole jätkusuutlik. Kohustusi on alati rohkem, kui kohalikel omavalitsustel võimekust jätkub.“

Rohepööre on enesehävituslik

Rohepööret peab Suurkask utoopiliseks. „Kaevanduste ja põlevkivil töötavate elektrijaamade sulgemine on Eesti riigi jaoks enesehävituslik. Öeldakse, et energia tootmiseks on ka muid keskkonnasäästlikumaid lahendusi, kuid nende välja töötamine ja taristu loomine võtab kordades kauem aega, kui Euroopa Liit meile aega annab. Ütleb ju vanasõnagi, et vanasse kaevu pole mõtet enne sülitada, kui uus valmis on,“ ütleb ta.

© 2024 EKRE