638
RAUL KIVI

Raul Kivi: „Igaühel peab olema võimalus töötada kodumaal, et pere oleks koos“

Raul Kivi on lõpetanud Tartu Ülikooli ja omandanud sotsiaalteaduse bakalaureuse- ning õigusteaduste magistrikraadi. Ta on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige aastast 2021 ja tegutseb EKRE aukohtu esimehena, EKRE Tartu linna ringkonna juhatuse ning Tartu linnavolikogu majanduskomisjoni liikmena. Ta on abielus ja nelja lapse (varsti juba viie lapse) isa. 

Raul Kivi on töötanud Maarjamõisa haigla vastuvõtuosakonnas ehk tänases EMO-s ning õppinud kolmeteistkümne aastase ehitajatöö jooksul selgeks pea kõik ehitusega seotu. Ehitustöö on teda viinud ka Eestist välja nii ida kui ka lääne suunas. Ta teab, mida tähendab olla „kalevipoeg“. Ta on olnud ka hulgilaos puuviljade laialivedaja, kinnisvaramaakler ja uusarenduse projektijuht. Lisaks tegeleb ta õigusnõustamisega ja on pidanud külalislektorina loenguid kõrg- ja kutsekoolis. Kõige selle kõrvalt on ta olnud meelelahutusettevõtja. Kõik need ametid on viinud teda kokku inimestega igast jõukuse- ja vanuseklassist siin- ja sealpool Eesti piiri. 

EKRE-s väärtustatakse igat inimest

Raul Kivi ütleb, et teda tõi poliitikasse ja EKRE-sse soov lahendada inimeste ja riigi ees seisvaid probleeme. „EKRE-s väärtustatakse igat inimest – meest ja naist, ema ja isa ja lapsi, sõltumata nende vanusest või sotsiaalsest staatusest,“ ütleb ta. 

„Ma pean väga lugu meie emakeelest ja kultuurist ning inimestest, kes on valanud verd ning ohverdanud elu, et see kõik säiliks ja et meie Eesti kodumaa oleks suveräänne. Meil ei ole teist kodumaad, see siin on meie kodu, kus räägitakse esivanemate kombel eesti keelt. Siin peab igaühel olema õigus teenida motiveerivat ning konkurentsivõimelist töötasu ja saada auga väljateenitud väärilist pensioni ehk elada ja vananeda väärikalt. Igaühel peab olema võimalus töötada kodumaal, et pere oleks koos. Elu peab olema taskukohane ja kõik haridus-, sotsiaal- ning meditsiiniteenused kiiresti ja mugavalt kättesaadavad nii suures linnas kui ka mujal,“ ütleb Raul Kivi. 

Rahvateenrid peavad seisma rahva heaolu eest

„Eesti kõige suurem rikkus on meie enda rahvas ja järeltulevad põlved. Kõikidel peaks olema võimalus saada lapsi, muretsemata rahakoti sisu või töökoha pärast. Valitsuse tahtel on prioriteedid väänatud väärasse perspektiivi, inimesed elavad vaesuse piiril või lähevad mujale, sest siin ei ole võimalik peret ülal pidada,“ ütleb ta.

Raul Kivi on veendunud, et demokraatlikult valitud rahvasaadikud peavad rahva teenritena auga seisma eelkõige meie inimeste heaolu eest. „Nad peavad olema eeskujuks. Nad ei tohi elada utopismis, vassida ja seada esirinda omakasu. Iga Eestis loodav hüve peab eeskätt parendama inimeste elukvaliteeti, mitte teenima esirinnas suvaõiguse või rohepöörasuse eesmärke.“ 

 

 

© 2024 EKRE