609
RAINER ASUKÜLA

Rainer Asuküla päästab Eestit iga päev 

Rainer Asuküla on lõpetanud Väike-Maarja päästekooli, kus omandas päästealase kutsehariduse. Kõrghariduse sai ta Sisekaitseakadeemia päästekolledžist, mille lõpetas päästeala insenerina. 

Asuküla töötab juba 32 aastat Päästeameti ridades. Ta on olnud kogu oma töökajääri jooksul professionaalne päästja. Alustas tavalise päästjana, kuid praegu töötab Ida päästekeskuses välijuhina, kus vastutab Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa päästealase valmisoleku eest ning juhib suuremaid päästetöid.

Rainer Asuküla on abielus, tal on kolm tütart, kellest kaks on täiskasvanud ja kolmas õpib põhikoolis. Ta on kahekordne vanaisa. 

Oma poliitilist tegevust alustas ta aastal 2019, mil astus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmeks. Ta tundis, et ei ole rahul Eestis aetava poliitikaga. 2021. aasta kohalike omavalitsuste valimistel kandideeris Asuküla Jõhvi valla nimekirjas ja on praegu Jõhvi valla hariduskomisjoni liige.

Kodud turvalisemaks

Asuküla otsustas kandideerida Riigikogu valimistel, sest tahab anda oma panuse Eesti elu paremaks muutmiseks. „Oman teadmisi ja elukogemust, et muuta meie kodu turvalisemaks,“ ütleb Rainer Asuküla. 

„Seisan EKRE põhiväärtuste eest ja tahan, et Eestist saaks riik, kus tehakse asjad korda. Ja seda nii, nagu tahavad meie inimesed, mitte nii, nagu kästakse mujalt. Eestist peab saama riik, keda austatakse mujal maailmas, mitte ei kasutata ära ega vaadata meile ülevalt alla.“

Asuküla soovib, et riigi esimese tasandi sisejulgeolekutöötajate ehk politsei, päästjate ja kiirabitöötajate töötasu oleks seotud riigi keskmise palgaga. 

Parem palk politseile, päästjatele ja kiirabitöötajatele

„Sisejulgeolekutöötajatel on vaja turvatunnet, et nende töötasu on kindel ja nad ei pea igal aastal minema ministeeriumisse või Riigikogu ette platsile palgalisa kerjama,“ ütleb Asuküla. „Riik peab hakkama seisma meie sisejulgeoleku alustalade – päästjate, politseinike ja kiirabitöötajate – eest ning näitama oma hoolimist.“

Asuküla soovib ka parandada kiirabitöötajate olukorda. „Kiirabitöötajad teevad samasugust riske ja ohtusid täis tööd nagu päästjad ja politseinikud. Kiirabitöötajate positsioon tuleb võrdsustada päästjate ja politseinike positsiooniga ja neile tuleb tagada tööd väärtustav töötasu, lisaks samasugused sotsiaalsed garantiid,“ ütleb ta. 

 

© 2024 EKRE