640
RAIN EPLER

Rain Epler: Riigikokku ja valitsusse on vaja rohkem Põlva- Võru- ja Valgamaa inimesi!

Võrumaa ettevõtja Rain Epler on endine keskkonnaminister ja Martin Helme nõunik ning praegune Võru linnavolikogu liige ja revisjonikomisjoni esimees. Ta on abielus, peres kasvab kolm poega.

Rain Epler kasvas üles Põlvas ja elas seal kuni 23-aastaseks saamiseni. Siis läks ta töö tõttu Tallinnasse, kuid juba 13 aastat hiljem kolis Kagu-Eestisse tagasi. Nüüd elab ta koos perega Võrumaal Kärgulas. 

Tunneb hästi Kagu-Eesti elu

„Ma ei ole mõni kuulus näitleja, saatejuht või poliitik, kes on pealinnast hääli korjama saadetud. Ma elan siin ja olen selle üle uhke ja õnnelik. Ma tunnen omal nahal kõiki neid muresid, mis siinse piirkonna inimesi puudutavad,“ ütleb Epler.

Ta tõdeb, et kõigile Kagu-Eesti inimestele on tuttav see aeg-ajalt tekkiv tunne, et me oleme justkui teisejärgulised, vähemtähtsad eestlased.

„Korralik tee ei taha Tartunigi jõuda, suurt riiklikku objekti planeeritakse nii, et kohalikud kuulevad sellest siis, kui asjad on juba otsustatud. Kiire internet on muutunud anekdoodiks. Kui keegi julgeb lauale panna regionaalsete maksuerisuste mõtte, saab ta lihtsalt sõimata. Seda tuleb muuta!“ on Rain Epler veendunud.

Valitsuse soovimatus seista rahva huvide eest

„Ma tean, et te olete sõjajutust tüdinenud. Mitte Ukrainas toimuva sõja uudistest, mida me kõik jälgime suure mure ja kaasaelamisega, vaid sellest sõjajutust, et kõigis meie hädades on süüdi Venemaa sõda Ukraina vastu. Elektri hind on kõrge – Putin tegi! Gaasilaev on teisel pool Soome lahte – Putin tegi. Teid ei saa ehitada ja maapiirkondades tuleb pidevalt koole ja lasteaedu koomale tõmmata – sõja tõttu tuleb sellega leppida. Kõrvad hakkavad seda jama kuulates virtsavett jooksma. Minu meelest saavad juba kõik Eesti inimesed aru, et neile aetakse jama ja et tegelikult on meie hädades süüdi valitsejate soovimatus seista oma riigi ja rahva huvide eest.“

Rain Epler seisab Riigikokku saades selle eest, et Põlva- Võru- ja Valgamaa oma hunnitu looduse ja kõige toredamate inimestega oleksid otsustajatel alati meeles ning nende huvidega arvestataks.

Tugev selgroog ja julgus viib sihile

„Selleks, et lapsed saaksid käia kodu lähedal koolis ja lasteaias, et perearst oleks lähedal ja kiire internet jõuaks ka metsade vahele, on vaja raha. Aga veel rohkem on vaja julgust ja tarkust, et seda raha õigesti kulutada. Kui neljarealine tee Tartuni jõuab, tuleb pealinn ka võrukestele palju lähemale,“ ütleb ta.

„Kui riik ennast vaikselt Tallinnasse kokku tõmbab, lähevad inimesed paratamatult järgi. Aga riik saab käituda ka vastupidiselt ja küll siis inimesed hea meelega Võru-, Põlva ja Valgamaal tegutsevad ning siin lapsi kasvatavad. Et õiged otsused sünniksid, peab Riigikogus olema rohkem neid, kes päriselt ise oma perega Kagu-Eesti elavad. Mina olen üks neist. Mina ei kavatse siit kusagile kolida.“

Rain Epler ütleb, et on koos Martin Helmega rahandusministeeriumis ja hiljem ministrina keskkonnaministeeriumis tõestanud, et kui teha kõvasti tööd ja omada tugevat selgroogu, siis on võimalik bürokraatide omavolile ja poliitiliste vastaste sõgedusele edukalt vastu astuda. „Ma julgen teha otsuseid, mis on Eesti huvides,“ ütleb ta.

© 2024 EKRE