622
PEETER ERNITS

Peeter Ernits: „Võtame Eesti tagasi! See on võimalik vaid üheskoos“

Peeter Ernits on Riigikogu üks kõige häälekamaid liikmeid. Ta juhib kahte mõjukat saadikurühma: riigieelarve arusaadavaks muutmise rühma ja rohepöördega seotud Eesti rahvuslike huvide kaitse toetusrühma. Eelmise valitsuse ajal oli ta rahvastikukriisi probleemkomisjoni esimees.

Ernits on hariduselt bioloog, ta on töötanud Eesti Loodusmuuseumi direktorina, olnud ajakirja Luup ja Maalehe peatoimeaja ning lisaks töötanud Postimehe erikorrespondendina. Samuti oli ta Eesti Ajakirjanike liidu juht. Ta on EKRE juhatuse liige, EKRE Tartu- ja Jõgevamaa ringkonna aseesimees ning Elva vallavolikogu liige.

Peeter Ernits ütleb, et aastakümnetega on Eesti riigiaparaat raskelt stagneerunud, ametnike arv on ülemäära paisunud, poliitilised toiduahelad on kindlalt paika loksunud, pandeemiana on levinud dokumentide mõttetu salastamine – tihti lausa 75 aastaks. 

Rahvuslike huvide kaitse

„Riiklikust iseseisvusest on ausalt öeldes väga vähe järele jäänud. Lõviosa seadustest, mida parlament vastu võtab, on tegelikult eurodirektiivide ja määruste ümberkirjutused,“ ütleb ta.

„Ametnikud vaatavad meiesuguseid küünilise rahuga. Nemad kirjutavad seadusi, panevad kokku riigieelarve, ent samal ajal üritavad oma tegevust üha enam salastada. Nad teavad, et poliitikud tulevad ja lähevad, aga nemad jäävad. Neil on sidemed ja nende käes on kõige värskem informatsioon. Aga teave on just see, mis maksab.“
Kirsiks tordil on Brüsselist üha jõhkramalt peale surutav nn suur rohepööre. „Rohepöörde elluviimisel allutatakse meie ühiskonnakorraldus jõuliselt Brüsseli juhtimisele, Euroopa Komisjon saab senisest veelgi suurema voli otsustada, mida me teeme või ei tee, mida ja kuidas me toodame ja tarbime, millised on hinnad ja milline hakkab olema meie maksu- ja sotsiaalpoliitika. Küsimus on, kuidas see hullumeelne värk klapib meie rahvuslike huvidega,“ ütleb Ernits.

Ees seisab otsustav lahing

„Riigikogu liikmena olen endalt ikka ja jälle küsinud, kelle huve me tegelikult kaitseme – kas oma rahva ja riigi huve või kellegi teise omi. Ning kas Euroopas kulutulena leviva n-ö uue normaalsuse vaimus ei hakata põhiseaduse preambulist välja rookima sinna kirjutatud sõnu, mis ütlevad, et peame tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade?“

Peeter Ernits ütleb, et ees seisab otsustav lahing. „Valik on lihtne: kas me usaldame oma Eesti ka tulevikus Reformierakonna „kindlatesse“ kätesse või võtame oma riigi tagasi. Ja loomulikult võtame me Eesti tagasi. Kuid see on võimalik vaid üheskoos.“

 

 

© 2024 EKRE