576
PAUL PUUSTUSMAA

Paul Puustusmaa: „Otsedemokraatia ja traditsioonilised väärtused suudavad meie rahvuse hääbumisest päästa.“

Paul Puustusmaa on alates 2019. aastast Riigikogu liige, aastatel 2019-2021 oli ta Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige ja esimees. Ta on Kiili vallavolikogu ning majandus- ja arengukomisjoni liige. Eesti Konservatiivses Rahvaerakonnas oli ta mitu ametiaega järjest volikogu esimees (2015-2017), hiljem ka aseesimees. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli juristina.

Paul Puustusmaa peab probleemiks, et meie rahvalt on ära võetud varasemas põhiseaduses eksisteerinud seaduste algatamise ja lõpetamise õigus. 

Rahvaalgatuse ja rahvahääletuse õigus tuleb taastada

„See õigus on vaja taastada, sest sellised otsedemokraatlikud meetmed saavad meie ühiskonnas olla ainukeseks takistuseks olukorras, kus demokraatia sildi all püütakse luua ühe partei võimumonopoli või kehtestada seadusi, mida rahvas ei toeta. Vaid kord nelja aasta jooksul valimas käimine ei ole kõrgeima võimu kandjale ehk rahvale väärikas ega kohane võimuvahend,“ ütleb Puustusmaa.

Puustusmaa juhib tähelepanu asjaolule, et globalismi eestkõnelejad teevad rahvale ajupesu, rünnates meie rahvuslikku väärikust, traditsioone, arusaamasid ja komberuumi. „Me ei tohi mitte ühelgi tingimusel lubada oma rahvast, kombeid ja traditsioone läbi globalismi sulatusahju lasta. See muudab meie rahva näotuks biomassiks. Otsedemokraatia ja ennast ajas tõestanud traditsioonilised väärtused suudavad ainsana meie rahvuse hääbumist ära hoida.“

Rohkem õigust ise otsustada

Puustumaa meenutab, et 1991. aastal iseseisvuse taastamisel kätest kinni hoides ja sini-must-valgeid lippe lehvitades kordas eesti rahvas oma esivanemate tahet olla oma riigis peremees.

„Kahjuks jääb meie riigis aga üha vähemaks eesti keelt, kultuuri, traditsioone, rääkimata iseotsustamise õigusest. Riigikogus töötades näen hästi, kuidas meie põhiseaduslikke väärtusi moonutatakse. See on poliitiline puue, mida on vaja esmalt teadvustada. Alles seejärel saab midagi muuta. Aga seda saab teha ainult siis, kui eesti rahval on selleks jõudu, julgust ja tahet. Minul seda jätkub. Kui valija toetab mind ja mu võitluskaaslasi, saame teha seda kõik koos.“

© 2024 EKRE