593
PALLE KÕLAR

Palle Kõlar: „Inimväärse elu tagamiseks on vaja kiireid muutusi”

Palle Kõlar sündis Tallinnas, kuid elab Hiiumaal ja Tartus. Ta on kihlatud ja kahe lapse isa. Lõpetas Estonian Business Schooli bakalaureuseõppe ettevõtluses ja ärijuhtimises. Hiljem täiendas end Hiiumaa Ametikoolis väikesadama spetsialisti erialal.

Aktiivne ettevõtja ja motosportlane

Alates 2009. aastast tegutseb Kõlar ettevõtjana. Praegu tegeleb autode müügiga uudse lähenemisega e-poes (www.autoringlus.ee) ning peab suviti Hiiumaal omanäolist ja eksootilist rannabaari nimega Paradise Beach Bar (www.beachbar.ee). 

Ta on Hiiumaa vallavolikogu liige ning Kõrgessaare osavallakogu liige. Lisaks on ta seotud mitme autosektoris tegutseva ettevõtte asutamise ja käivitamisega, töötanud pikalt ekstreem- ja motospordi koolitajana ning pidanud mitut söögikohta. 

Kõlar on kirglik auto- ja motospordiharrastaja. Viimased aastad on ta kõige aktiivsemalt tegelenud rahvaralli ja -sprindiga, kus võistleb 2WD-VE võistlusklassis. Varasemalt tegeles ta Eesti Meistrivõistluste tasemel mootorkelgu- ning jetispordiga, samuti hobitasemel motokrossiga. On olnud pikaajaline Eesti Jeti- ja Mootorkelgu Liidu juhatuse liige ning Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni mootorkelgukomisjoni liige. On olnud nii võistluste peakorraldaja, valdkonna üldise edendaja, kohtuniku, kommentaatori, rajameistri kui ka osaleja rollis. 

Palle Kõlar ütleb, et talle meeldib kõigis oma tegemistes ise käed külge lüüa. „Olen pigem praktik kui teoreetik. Kuni tänase päevani kontrollin isiklikult üle kõik oma autopoes müüdavad autod ning veedan osa suvest ka rannabaari köögis või leti taga. Minu meelest on oluline, et ka seaduseelnõude koostamisse oleksid kaasatud praktikud, mitte vaid teoreetikud. Nii nagu ei tohiks mina koolitada uut kokka, kui ma ise ei oska, ei tohiks seaduseelnõusid välja töötada keegi, kes ei ole teemaga kursis,” ütleb Palle Kõlar. 

Riigikokku kandideerimise põhjused

Kõlar osaleb parlamendivalimistel mitmel põhjusel. „Eesti on viidud äärmuslikku seisu ning inimväärse elu tagamiseks on vaja kiireid muudatusi. Inflatsioon suretab välja meie majanduse ja ettevõtluse ning võtab inimestelt kõik, mis võtta on. Kiiremas korras on vaja tuua elektri ning kütusehinnad alla ning loobuda rohepöörde täitmisest sellisel kujul ja sellises tempos. Loomulikult pooldan toiduainetele ja ravimitele 5% käibemaksu rakendamist. Suurt koondamiste lainet on veel võimalik ära hoida, kuid aeg tiksub armutult,” ütleb ta.  

„Teiseks, hiljuti on meie demokraatlikus riigis olnud olukord, kus riiklikul tasemel löödi inimesed kahte leeri – vaktsineeritud ja vaktsineerimata inimesed, piirates ühtede õigusi ning üritades neid selle kaudu sundmõjutada tegema valikuid oma tervise osas. Selle kordumine on lubamatu.” 

Kõlar juhib tähelepanu, et meie riigi lahutamatuks osaks on saared. „Saartel elamine on hetkel tihti pigem karistus kui õnnistus. Ühendused saartega peavad olema nagu maanteepikendused ning seal elaval inimesel peab olema õigus liikuda muretult mandri vahet. Madal veetase või tehniline rike praamil ei tohi jätta inimesi lõksu,” ütleb ta.

Kõlari sõnul vajavad värskendamist ka autosektori seadused. „Aastal 2023 ei tohiks Eestis olla kohta 30 aastat vanade kommetega automüüjatel, kes teenivad süüdimatult kasumit kliendi petmise ning andmete võltsimisega. Läbisõidu n-ö kerimine tuleb muuta karistatavaks! Vastukaaluks tuleks arvestada ka automüüjatega ning kaotama peaks kahe aastase pretensiooni esitamise õiguse odavatel ja vanadel autodel.”

Ta kinnitab, et valituks osutudes on inimestel võimalik olla temaga aktiivselt kontaktis ja pöörduda oma mõtete ja ettepanekutega otse tema poole. 

Vaata ka Palle Kõlari isiklikku blogi www.palle.ee

 

© 2024 EKRE