568
MIKE CALAMUS

Mike Calamus kandideerib Riigikokku palka soovimata

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on teadaolevalt ainus Eesti erakond, kel on osakond ka Ameerika Ühendriikides. Seda osakonda juhib Harjumaal sündinud edukas ettevõtja Mike Calamus, kelle ettevõte on osutanud muu hulgas ka teenuseid Valgele Majale ja kes on kohtunud USA ekspresidendi Donald Trumpiga.

Edukas ettevõtja USA-s

Mike on sündinud ning kasvanud Kuusalus, õppinud Eesti Maaülikoolis metsandust ja töötanud tegevjuhina metsandusettevõttes. Kümme aastat tagasi otsustas ta siirduda USA-sse, taskus kuussada dollarit. Oma pühendumuse ja tööeetikaga on ta laiendanud kommertsköökide sügavpuhastuse ja remonditöödega tegeleva ettevõtte Calamus Enterprises kuues USA osariigis tegutsevaks firmaks.

Mike ütleb, et teda kohustas kandideerima EKRE USA kõigi liikmete otsus ja soov, et peaksin esindama ka välismaal elavaid konservatiivseid eestlasi.

Mures sünnimaa saatuse pärast

„Oleme tõsises mures Eestis toimuva pärast. Eesti niinimetatud eliit elab kuskil teises reaalsuses – nende käes on võim, materiaalset puudust nad ei tunne, kuritegude eest neid ei karistata. Majanduse kollaps aga pole praegu enam mitte oht, vaid toimub reaalselt. Rahvas jääb järjest vaesemaks ja ettevõtted aetakse pankrotti. Ajuvaba ja kriminaalne on elektri- ja kütuseturg, kus valitsevad kokkumäng ja kartellid. Traditsioonilised pereväärtused on hääbumas ja toimub üleüldine eesti põlisrahva väljavahetamine,” ütleb ta.

 „Kuigi elan praegu USA-s, pealinna Washington DC lähedal, muretsen oma sünnimaa saatuse pärast. Eesti majanduse, maaelu ning jätkusuutliku kultuuri tahtlik hävitamine globalistide poolt kurvastab mind väga.”
Calamus rõhutab, et energiasõltumatus on riigi ja rahva turvalisuse ja iseseisvuse alustala. „Põlevkivi jätkub Eestis veel vähemalt sajaks aastaks ja sellest saab toota imeodavat elektrit mitmele põlvkonnale. Kohe tuleks ära lõpetada igasugune C02 kvootide pettus.”

Samuti on ta mures immigratsiooni pärast. „Praegu suretatakse eestlasi välja Donbassist sisseveetud venekeelsete isikute abil, kes soovivad elada Tallinnas ja Narvas oma „vihavaenlaste“ seas. Kui midagi radikaalselt ette ei võeta, siis arvan, et need Riigikogu valimised jäävad viimaseks, kus eestlased ise oma kodumaal valida ja valitseda saavad.”

Kontaktid Trumpi ja teiste USA vabariiklastega

Pere ja töö kõrvalt tegeleb Calamus EKRE USA osakonna juhtimisega ning on hõivatud õpingutega prestiižses õppeasutuses Heritage Foundation Academy, kus koolitatakse tulevasi konservatiivide liidreid.

Calamus on mitu korda kohtunud USA ekspresidendi Donald Trumpiga ja külastanud tema Florida kodu Mar-a-Lagos. Samuti on Calamus kokku saanud tuntud vabariiklastega nagu Mike Pompeo, Rudy Giuliani, Liz Harrington, Kellyanne Conway, Andy Biggs. „Kui EKRE valitsuse moodustab, kuluvad need kontaktid marjaks ära,” märgib Calamus.

Ta lubab, et kui osutub valituks, siis asub elama Tallinnasse. „Minu firma Calamus Enterprises on nii heal järjel, et saan seda juhtida ka Atlandi tagant. Ma ei tuleks Riigikokku raha pärast. Ma ei taha palka ega soodustusi. Tuleksin tegema tasuta tööd, missioonitundest, ja elaksin oma rahakoti peal.”

 

© 2024 EKRE