581
MERLIIN GRAUBERG-RIISENBERG

Merliin Grauberg-Riisenberg: „Iga Eestis tööd tegev inimene peaks saama oma palgast ära elada”

Merliin Grauberg-Riisenberg on eraettevõtja, kes on ühtlasi töötanud restoranides ja hotellides klienditeenindajana. Ta õppis Soomes majandust ja ettevõtlust. Praegu juhib ta oma väikest nahktooteid valmistavat ettevõtet.

Merliin on endine kodutütar ja Eesti kui rahvusriigi ideaal on talle südamelähedane. „Eesti on eestlaste kodu ja siin peab säilima meie keel ja kultuur. Eestlased peavad otsustama, kes meie riiki tuleb, kui palju tuleb ja kes siia jääda võib,” ütleb ta.  

Rahvuskonservatiivide juht Soomes

Merliin Grauberg-Riisenberg liitus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga 2017. aastal. Aastast 2020 on ta EKRE Soome osakonna esimees. Ta püüab luua Soomes elavatele eestlastele võimalusi rääkida kaasa oma kodumaa elu korraldamises.

Ta juhib tähelepanu tõsiasjale, et välismaal elab umbes 120 000 eestlast, neist Soomes 54 000 eestlast. „Need on Eesti kodanikud kelle kogemus, teadmised ja osalus on Eesti riigi elus kaasarääkimisel väga vajalikud. Iga inimese panus meie riigi arengusse ja saatusesse on määrava tähtsusega,” ütleb ta. Merliin loodab, et võõrsil elavad eestlased osalevad valimistel ja annavad nõnda oma panuse selleks, et Eesti saaks riigiks, kuhu nad kunagi tulevikus hea meelega tagasi tulevad.

„Seisan selle eest, et iga Eestis tööd tegev inimene saaks oma palgast ära elada. Poliitikud peavad juhtimisotsustes ennekõike keskenduma oma maa ja rahva käekäigule.” 

 

© 2024 EKRE