594
MARTIN JUDANOV

Martin Judanov: „Kodaniku hääl peab jõudma kodutänavast kaugemale!“

Haapsalu linnavolikogu liige Martin Judanov on korduvalt tundnud, et kodaniku hääl ei jõua riigijuhtideni Toompeal ja Stenbocki majas.

„Olen näinud korduvalt, kuidas riigi regionaalpoliitika on täiesti alla igasugust arvestust. Ehitatakse Rail Balticut, kuid maanteed, kohalik raudtee ja praamiliiklus on unarusse vajunud. Riik on loobunud Läänemaale raudtee rajamisest. Haapsalu tagalahe kriitiline olukord on tänaste ametnike hinnangul normaalne. Praamiliikluses mõistetakse ainult hinda tõsta, mis võtab turismisektorist raha jälle vähemaks. Ettevõtetel tõmmatakse energia hindadega hing kinni ja võrgu kvaliteet on alla igasugust arvestust. Maapiirkonna kiire internet on jäänud kinni maantee äärde jne. Sellisele juhtimisele tuleb panna piir. Selleks, et see oleks võimalik, on vaja Riigikogusse inimesi, kes hoolivad ja armastavad Eestit,“ ütleb Judanov.  

Martin Judanov on abielus ja kahe lapse isa. Ta ütleb, et tahab oma lastele pakkuda Eestit, kus saab rääkida eesti keeles, õppida tervemõistuslikus haridussüsteemis ja olla vaba nii oma tervises kui ka usus. 
„Poliitika on maraton ja olles maratoni läbinud tean hästi, et vahel on võhm otsas, aga õige eesmärgi nimel tuleb pingutada kuni tulemus on käes,“ ütleb ta.

Aitab sõltlasi ja eluasemeta inimesi

Judanov alustas oma tööelu tootmissektoris. Kui temast 2014. aastal kristlane sai, tundis ta soovi panustada inimeste aitamisse rohkem ja pärast üheaastast vabatahtlikku tänavatööd Tallinnas otsustasid nad  abikaasaga kolida tagasi Haapsallu, oma sünnilinna.

Haapsalus pühendus Judanov renditööjõu juhendamisele ja objekti juhtimisele, mille järel otsustas alustada ettevõtlusega. Kuni tänaseni tegutses ta ettevõtjana ehitussektoris ja kinnisvaramaaklerina. „2021. aastal tuli mul võimalus panustada rohkem kogukonda ja seda just sõltlaste ja eluasemeta inimeste osas,“ ütleb Martin Judanov, kes töötab praegu igapäevaselt Samaaria Eesti Misjoni osakonna juhatajana. 2021. aastal valiti ta ka Haapsalu linnavolikokku.

„Kodaniku hääl peab jõudma kodutänavast kaugemale! Teen kõik endast oleneva, et iga minu valija hääl jõuaks ka Toompeale,“ ütleb ta.

© 2024 EKRE