561
MARTIN HELME

Martin Helme: „EKRE on ainus poliitiline jõud, kes tahab ja oskab võidelda parema Eesti eest“

Martin Helme on Eesti üks südikamaid ja karismaatilisemaid poliitikuid, kelle talenti kadestavad kõik poliitilised vastased. Tema juhtimisel on Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast saanud riigi üks populaarsemaid parteisid ning kõige kiiremini kasvav rahvaliikumine. Martin Helme eestvedamisel on Eestis kanda kinnitanud rahvuskonservatism kui poliitiline ideoloogia. EKRE on poliitiline jõud, mis mõjutab poliitikat nii valitsuses kui ka opositsioonis.

Elu oli parem, kui valitsuses oli EKRE

Valitsuses olemise ajast (2019–2021) on EKRE-l ette näidata terve rida tegusid.

Martin Helme osutab, et EKRE eestvedamisel langetas valitsus esmakordsel 20 aasta jooksul makse. „See aitas kaasa inimeste ostujõu suurenemisele ja Eesti ettevõtjate konkurentsiolukorra paranemisele. Tõstsime erakorraliselt pensioneid ja vabastasime teise pensionisamba raha. Võtsime koroonakriisi ajal vastu lisaeelarve, mis toetas töötajaid ja ettevõtjaid ning aitas kaasa sellele, et Eesti tuli koroonakriisi esimesest lainest majanduslikult läbi Euroopa ühe edukama riigina,“ ütleb Helme.  

„Ka opositsioonis oleme avaldanud valitsusele survet, et suruda läbi Eesti jaoks olulisi otsuseid. EKRE järjepideva surve tõttu hangib Eesti endale viimaks korraliku ranna- ja õhukaitse. Oleme suutnud Eestis ära hoida vihakõne seaduse ehk tsensuuri kehtestamise.“

Lõpetame Reformierakonna rahvast kooriva poliitika

Helme soovitab valida Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda igaühel, kellele ei ole vastuvõetav Reformierakonna ülbe ja oma rahvast kooriv poliitika.

„Pärast valitsuse vahetust 2021. aastal algas Eestis Reformierakonna eestvedamisel allakäik, mille tagajärgi tunneme kõik oma nahal. Eesti rahvas vaesub Euroopa kiireimas tempos. Palga- ja pensionitõus jääb alla hinnakasvule. Firmad pankrotistuvad ja töötuid tuleb aina juurde. Inimesi kooritakse röövellikul elektribörsil. Me külmetame tööl, koolis ja kodus ning valitsus seletab, et nii see peabki olema. EKRE on jätkuvalt ainus erakond, kes usub, et parem Eesti on võimalik. Kõik teised müüvad meile allakäiku, vaesust, kannatusi ja põhjendusi, miks midagi teha ei saa,“ ütleb Helme. „EKRE on ainus poliitiline jõud, kes oskab ja tahab võidelda parema Eesti eest.“

Lähiajaloo tegusaim rahandusminister

Martin Helme töötab Riigikogus alates 2015. aastast. Aastatel 2019– 2021 oli ta Eesti rahandusminister. Paljude hinnangul lähiajaloo kõige tegusam. Alates 2021. aastast on ta Riigikogu aseesimees.

Varem on ta töötanud kirjastuse Kunst juhatajana ning ajakirjanikuna Delfis ja Kuku raadios. Aastatel 1995–2000 töötas ta välisministeeriumis, esialgu konsulaarosakonnas, hiljem poliitika planeerimise osakonnas. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis lähiajaloo eriala.

Martin Helme on abielus Eeva Helmega ja neil on viis last: Helena, Iris, Viktoria, Edward ja Gloria.

Martin Helme kandideerib Mustamäel ja Nõmmel, sest on mõlemas linnaosas oma perega aastaid elanud.

 

© 2024 EKRE