598
MARTI KUUSIK

Marti Kuusik – valmis jätkama sealt, kus tema poliitikutee nelja aasta eest ebaõiglaselt katkestati

Marti Kuusik sündis ja kasvas Rakveres. Majandusliku kõrghariduse omandas ta Tallinna Tehnikaülikoolis. Pärast ülikooli lõpetamist töötas 16 aastat juhina pangandusvaldkonnas, seejärel kolm aastat regioonijuhina kindlustuses, siis oli ta kuus aastat Rakvere Spordikeskuse direktor ja aasta jagu operatsioonide juht droone tootvas ettevõttes.

Viimased 13 aastat on Marti osalenud Rakvere linna juhtimises – korduvalt volikogu liikmena ja ühe korra ka linnavalitsuse koosseisus. Teist koosseisu järjest tegutseb Marti Rakvere linnavolikogu EKRE fraktsiooni liikmena ja EKRE Rakvere osakonna juhina. Ta on kolme lapse isa.

Massiimmigratsiooni vastu, rahva jõukuse suurendamise eest

Marti Kuusik tahab seista Riigikogus vankumatult eesti eluviisi ohustava massiimmigratsiooni vastu ja Eesti inimeste ning ettevõtete jõukuse suurendamise eest.

„Kui me riigina ei kontrolli massiimmigratsiooni, siis on vältimatu, et paari-kolme põlvkonna jooksul võetakse see maa meilt kultuurilises mõttes ära, see on vääramatu matemaatiline tulemus. Ainuüksi Aafrikas on sadu miljoneid inimesi, kellele on siia kolimine väga ahvatlev perspektiiv. Mõelda on vaja aastakümneid ette ja sellele, kuidas hakkavad elama meie lapselapsed ja nende lapsed,“ ütleb Kuusik.

Eesti peab jääma Eestiks

„Kui võimul jätkavad poliitikud, kes tervitavad rahvaste segunemist, kaotame me Eesti sellisena, nagu me seda teame. Asemele saame ebameeldivad muutused – tänavakuritegevus kasvab, eestikeelne kultuurikeskkond muutub luksuseks ja eesti lapsed hakkavad lasteaias, koolis ja tänaval oma nahaga kinni maksma valikuid, mida nende vanemad valimiskasti juures teevad. Pole mingit kasu majanduslikust arengust, kui selle hinnaks on tundmatuseni muutunud kultuuriline keskkond, kaotatud eluviis, kaotatud turvalisus – kui Eesti ei jää Eestiks.“ 

Teiseks kõige tähtsamaks teemaks peab Marti Kuusik Eesti inimeste ja ettevõtete vaeseks tegemise lõpetamist. Laest võetud CO2 kvooditasude maksmine ja elektribörsi kaudu toimuv seadustatud röövimine tuleb üheselt lõpetada! 

„Reformipartei lubas jõuda 15 aastaga viie rikkama riigi sekka. Tuhkagi! Selle asemel oleme maailma tipus inflatsiooniga ja tunneme otsest tagasilangust elukvaliteedis. Illusioon reformiparteilisest asjatundlikust riigijuhtimisest on purunenud juba ammu ja on aeg on vahetada juhte,“ ütleb ta.

Lõplikult õigeks mõistetud

2019. aasta Riigikogu valimiste järel nimetati Marti Kuusik EKRE ministrina Eesti valitsusse, kuid kahjuks katkes see töö EKRE vastaste huvigruppide juhitud meediarünnakute tõttu. Järgnes kolm aastat kestnud kohtuprotsess, mis lõppes eelmise aasta maikuus lõpliku õigeksmõistmisega kõigis kolmes kohtuastmes.

Käes on uued valimised ja nüüd on võimalik näha, kas nn progressiivsed jõud suutsid konkurendi poliitiliselt tühistada või annab nende poolt korraldatud massiivne mustamiskampaania hoopis vastupidise tulemuse. Marti Kuusik on valmis jätkama sealt, kus tema poliitikutee nelja aasta eest ebaõiglaselt katkestati.

© 2024 EKRE