562
MARKUS JÄRVI

Markus Järvi: „Eesti huvid tuleb seada esikohale“

Portaali Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi ütleb, et tema otsus kandideerida Riigikokku ei sündinud kergelt. Üle kümne aasta on ta tegutsenud Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajaliikmena ning Objektiivi toimetaja ja peatoimetajana eelkõige kodanikuühiskonna raames ning on pidanud seda tegevust pikka aega oma ainsaks kutsumuseks.

Kuristikku kihutav rong on vaja peatada

„Olukord Eestis on viimasel kümnendil võtnud aga väga halva pöörde ning kurjakuulutavad tendentsid, mille tõkestamiseks omal ajal SAPTK rajasime, on kõikidel ühiskonnaelu tasanditel süvenenud. Või oleme veel täpsemad – valitsev poliitikute ja ametnike seltskond on neid teadlikult ja tahtlikult süvendanud,“ ütleb Markus Järvi.

Ta toob näiteid: kodanikuvabaduste koomaletõmbamine koroonadiktatuuriga, sõnavabaduse mahasurumine Damoklese mõõgana ähvardava nn vihakõne seaduse karmistamise teel, libaliberaalse valitsuse suukorvina toimiva kallutatud meedia toetamine maksumaksja kukrust, perekonnavaenulikku homoideoloogiat levitavate organisatsioonide rahastamine sotsiaalministeeriumi eelarvest, inimeste ja ettevõtete vaesustamine röövelliku energia- ja maksupoliitikaga ning lõpuks, täpina i peal, globalistliku rohekommunismi juurutamine.

„Pole mõtet olukorda ilustada – need ja paljud teised suundumused viivad Eesti rahva ja riigi hukule,“ ütleb Järvi.   
„Kui Martin Helme tegi mulle juba kolmandat korda meie kümneaastase tutvuse jooksul ettepaneku EKRE nimekirjas Riigikokku kandideerida, otsustasin pärast pikka kaalutlemist kandideerimise kasuks. Leidsin ennast üha sagedamini mõttelt, et eelpoolmainitud hullumeelsustele vastu seismisel jääb kodanikuühiskonna positsioonilt kommenteerija tööst väheks.“

Markus Järvi osutab, et olukord on hull ja EKRE valimisloosung „Päästame Eesti!” võtab kokku ka tema tundmused – me kas suudame peatada kuristikku kihutava rongi, millel ilutseb silt „Eesti“, või reserveerime endale koha väljasurnud rahvaste annaalides mitmete teiste, meist kunagi palju suuremate ja vägevamate rahvaste kõrval.  

Põhiseadust tuleb hakata täitma

„Mida ma tahan riigi valitsemises muuta? Eesti huvid tuleb seada kõikides riigielu aspektides esikohale, seda rahvastikupoliitikast energiapoliitikani, perepoliitikast rahanduspoliitikani. Laused, mis algavad sõnadega „Euroopa tahab” või „planeedi päästmine nõuab”, tuleb kõrge kaarega prügilasse lennutada. Ainus asi, mille peale me praeguses olukorras kõikides riigielu puudutavates otsustes mõtlema peame, on see, mida nõuab Eesti päästmine. Põhiseadust ja selle preambulat tuleb hakata täitma, seda ei tohi käsitleda lihtsalt ilukõnelise suunisena, mida riiklikel tähtpäevadel heldinult meenutada,“ ütleb Markus Järvi. 

Markus Järvi on lõpetanud Rooma Püha Risti Ülikooli (Pontificia Università della Santa Croce) filosoofia ja teoloogia erialal. Ta on abielus ning kasvatab nelja last. Ta on Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja praegu ka selle nõukogu esimees. Alates 2018. aasta novembrist on ta Objektiivi peatoimetaja. 

 

© 2024 EKRE