633
MALLE PÄRN

Malle Pärn: „Tahan hea ja kurja võitluses olla sõduriks hea poolel“ 

Malle Pärn on eesti näitleja, teoloog, publitsist ja poliitik, kel on kahekordne kõrgharidus: lavakunsti- ja teoloogiaalane. Enne lavakat õppis ta kaks aastat Tartu Ülikoolis inglise keelt. Ta on õppinud ka Ameerikas, Columbuses (Trinity Lutheran Seminary of Capital University). 

Malle Pärn on töötanud näitlejana, harrastusteatri lavastajana, lavakõne õpetajana, tele- ja raadiosaadete autori ja esitajana, inglise keele õpetajana, tõlkijana, alates 2015. aastast on portaali Objektiiv koosseisuline kolumnist. Tal on ilmunud kuus raamatut ja kuus tõlkeraamatut. Tal on tütar ja kaks tütrepoega. 

Liberaalne „front“ tuleb murda!

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige on Malle Pärn alates 2014. aastast. Ta on olnud erakonna keskjuhatuse liige, volikogu liige, samuti kuulnud ringkonna juhatusse. 2021. aastast on Malle Pärn Tartu linnavolikogu liige, kus võtab sageli kriitiliselt sõna, et Reformierakonna enesekindlust ja võimu kõigutada. 

Malle Pärn ütleb, et Eesti riigi ja rahva olukord on Reformierakonna juhtimisel arenenud katastroofiliseks. „Mõtlemisvõimeline ja oma rahvale kaasa tundev inimene ei saa praegu poliitikast kõrvale jääda. Kõik teised erakonnad peale EKRE on muutunud Brüsseli käsualusteks ja tegelevad aktiivselt Eesti hävitamisega. Liberaalne „front“ tuleb murda!“ ütleb ta. 

„Valimised tuleb teha ausaks ja ühetaoliseks, nagu need peaksid olema, e-valimiste pettus tuleb lõpetada. Riigikogu nimekirjad peaksid olema ülevabariigilised. Demokraatia tuleb vundamendist peale uuesti üles ehitada. Maaelu ja metsade hävitamine tuleb peatada, rahakeskse mentaliteedi võim, mis mädandab juba tervet ühiskonda, tuleb murda. Kultuuri dekadents tuleb peatada, rumalust ja andetust ei tohi võrdsustada tarkuse ja andekusega.“ 

Eesmärk peab olema rahva heaolu suurendamine

Malle Pärna sõnul peab Riigikogu erakondadel olema üks eesmärk: Eesti riigi ehitamine ja rahva heaolu suurendamine. „Praeguse valitsuse nüüd juba selgelt läbinähtav eesmärk on Eesti kindlate kätega hävitada,“ nendib ta. „Mul on terav õiglustunne, ma olen alati selle poolel, kellele tehakse ülekohut. Ma vihkan vägivalda, ülekohut, ebaõiglust ja ülbet isekat lollust, mis trügib võimule. Tahan hea ja kurja võitluses olla sõduriks hea poolel.“ 

Malle Pärna omalehekülje leiab aadressilt: mallepr.blogspot.com. 
Tema kolumne saab lugeda portaalidest Objektiiv ja Uued Uudised.

© 2024 EKRE