548
MAIT TALU

Mait Talu: „Poliitik ei tohi rahva elujärge mitte halvendada, vaid peab seda parandama“

Ettevõtja Mait Talu kuulub Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ridadesse 2017. aastast. Ta on EKRE Ida-Tallinna ringkonna ja Kesklinna osakonna esimees ning EKRE volikogu liige.Ta on üks nendest, kes 1990. aastate algul seisis koos kogu rahvaga selle eest, et Eesti saaks vabaks, et eestlastel oleks võimalik oma elu üle oma kodumaal ise otsustada.

„Seepärast ei saa ma jääda kõrvaltvaatajaks praegu, mil liberaalsete valitsuserakondade poolt hävitatakse kõike, millele lootsime ja millesse uskusime. Tahan seista selle eest, et meie inimeste elujärg mitte ei halveneks, vaid pidevalt paraneks. Tahan, et see oleks kõigi meie poliitikute esmane siht,“ ütleb Mait Talu.

Inimene peab tundma, et riik kaitseb teda

Mait Talu kavatseb Riigikogus seista järgmiste põhimõtete eest.

1. Meie inimeste heaolu ei tohi jääda ainult inimese enda mureks, vaid inimestel peab olema oma ettevõtmistes ja elukorralduses seaduslik õigus riigipoolsele toele. Inimene peab tundma, et riik kaitseb teda.
2. Ettevõtjad ja tööandjad peavad olema riigi poolt hinnatud inimesed ning majandus ei tohi liikuda ilma riigipoolse toe ja abita isevooluteed.
3. Meie riigiametnike põhiline töö ei tohi olla mitte Brüsselist saabuvate suuniste õigustamine ja pedantne täitmine, vaid ametnikud ja poliitikud peavad mõistma iga otsust tehes, et raha, mida nad kasutavad, on maksumaksja raha.
4. Otsustajate seas peavad olema inimesed, kes omavad vastavaid teadmisi, kompetentsi ja kogemusi. 
5. Eakate ja madalapalgaliste inimeste eluspüsimise vajaduste üle ei tohi otsustada kõrgepalgalised riigiametnikud oma mätta otsast.
6. JOKK skeemid peavad leidma oma lõpu.
7. Arutule ja ülepakutud rohepöördele tuleb panna piir.

Lööme selja sirgeks

„Me ei saa lõpmatuseni jääda otsima põhjendusi, miks midagi ei saa teha või kuidas meist miski ei olene. Ei saa lõpmatuseni jääda tasuma ebainimlikke elektri- ja küttearveid või kokku hoidma toidu pealt. Tuleb selg sirgeks lüüa ja valida EKRE, erakond, kes ei valeta, erakond, kes julgeb oma rahva eest seista,“ ütleb Mait Talu.

Talu on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi majandusteaduskonna. Kooli lõpetamise järel töötas ta raamatupidajana ja varustajana. 1989. aastal valiti ta tolleaegse rahvarinde kandidaadina Kiili kolhoosi juhatuse esimeheks. Esimehena juhtis ta majandi reorganiseerimist – moodustati 24 osaühingut, ühtlasi alustati Kiili valla asutamiseks vajalike toimingutega. 1997. aastast tegutseb Mait Talu eraettevõtjana kinnisvara ja ärikontaktide vahenduse vallas. Tema ettevõte on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja liige. Mait Talu on üle 15 aasta olnud ka seotud heategevusega, olles Lions Clubs Tallinn Eesti I liige. Ta on õnnelikus abielus ja kahe poja isa.

 

© 2024 EKRE