631
LOONE OTS

Loone Ots on pühendanud oma elu eestlusele

Loone Ots on eesti folklorist, õpetaja, kirjanik ja poliitik. Ta on pühendanud oma elu eestlusele. 23 aastat on ta õpetanud Tartu Ülikoolis eesti kultuuri aineid. Tema doktoriväitekiri on eesti kirjandusest. Ta on kirjutanud 50 näidendit, mitu õpikut ja sadu teadusartikleid. Ta tunneb Eesti lugu ja Eesti elu.

Loone Ots on Eesti Kirjanike Liidu, Eesti Keeletoimetajate Liidu, Eesti Lugemisühingu, Eesti Teatriliidu, Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liidu, Lastekaitse Liidu ja Eesti Sõjaväemuusika Sõprade Seltsi liige, Jaan Tõnissoni Seltsi asutajaliige ning Tartu Richard Wagneri Seltsi asutaja ja endine esimees. Aastail 2012–2018 oli ta Lastekaitse Liidu president ning 2013–2021 Eesti Säästva Arengu Komisjoni liige ja asepresident.

Jaanuaris 2021 astus ta Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Tartu linna ringkonna liikmeks. Ta kuulub erakonna volikokku. Ta on EKRE Tartu ringkonna ajalehe Kivisild toimetaja.

Hea riik hoiab oma inimest!

Loone Ots ütleb, et kandideerib Riigikokku eesmärgiga peatada Eesti demokraatliku ühiskonna lagunemine. 
„Eesti keel on ohus meie omas riigis. Ühiskond on kihistunud rikasteks ja vaesteks, esimeseks ja teiseks Eestiks. Meie kool on hädas. Inimene ei pääse arsti juurde. Hea töö eest makstakse kehva palka. Valitsus ütleb, et inimese asemel on Eesti tähtsaim küsimus, kuidas tuua sisse rohkem võõrast tööjõudu ja edendada rohepööret. Valitsus ütleb, et eesti keel ja eesti meel ei ole enam tähtsad. Valitsus ütleb, et traditsiooniline perekond ei ole enam vajalik. Valitsus valetab,“ ütleb Loone Ots. 

Ta tahab anda oma hariduse, kogemused, energia ja südame Eesti püsimise hüveks.

„Hea riik peab oma inimesest lugu. Hea riik hoiab oma inimest. Heas riigis täidetakse põhiseadust. Põhiseadus ütleb, et meie riik on rajatud õiglusele ja õigusele. Praegu see nii ei ole. Põhiseadus ütleb, et meie riik peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade. Praegu see nii ei ole,“ ütleb ta.

Teine Eesti muutugu esimeseks Eestiks!

Loone Ots juhib tähelepanu, et Eesti inimeste elatustase langeb iga päevaga. „Teadlased ennustavad, et tõusu tuleb oodata kümme aastat. Seni jääme me aina vaesemaks. Seda ei tohi juhtuda! Teine Eesti peab muutuma esimeseks Eestiks. Üheskoos suudame me asju muuta.“

© 2024 EKRE