603
LEO BERGSTRÖM

Leo Bergström: „Õiglase, turvalise, jõuka ja tervemõistusliku Eesti eest!“

Leo Bergström on ettevõtja, alates 2017. aastast ka Haljala valla volikogu liige ning 2022. aastast vallavolikogu aseesimees ja sotsiaalkomisjoni aseesimees. Samuti on ta EKRE volikogu liige, erakonna Lääne-Virumaa ringkonna juhatuse liige ja Haljala osakonna esimees.

Leo Bergström sündis ja kasvas Rakveres, kuid elab juba üle 30 aasta looduskaunil Lahemaal, Palmse külas. Ta on abielus, kahe täiskasvanud lapse isa ja nelja lapselapse vanaisa. Hariduselt zootehnik-kalakasvataja.

Ekspert jahinduses ja kalanduses

Ta on töötanud Rakvere metsamajandis kalandus- ja jahindusspetsialistina, samuti Lääne-Virumaa maavalitsuses ja  Keskkonnateenistuses ning Maaeluministeeriumi kalamajandusosakonna peaspetsialistina. Praegu on ta ettevõtja ja tegeleb kutselise kalapüügiga.

„Nähes enda ümber juba pikemat aega tühjenevaid külasid, lokkavat bürokraatiat, eurorahade kantimist ning korruptsiooni, jõudsin äratundmisele, et nii enam edasi minna ei saa. Kuid üksinda midagi muuta pole võimalik. Nii sündis 2016. aastal otsus astuda Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda. Koos, ühise nõu ja jõuga, oleme tugevad,“ ütleb Bergström.  

„Tänaseks on globalistide surve rahvusriikidele, seal hulgas Eestile, muutunud päev-päevalt üha intensiivsemaks. Euroliidu direktiivid ja määrused on seatud kõrgemale Eesti riigi seadustest, kohati isegi põhiseadusest. Utopistliku rohepöörde ettekäändel suletakse elektrijaamu ja tõstetakse makse ning jagatakse hulgaliselt muid keelde ja käske. Selle kõige üheks tagajärjeks on kõrged kütuse- ja elektrihinnad, mis toovad kaasa paljude ettevõtete pankrotistumise ja inimeste vaesumise. Samal ajal kurnab piiramatu sisseränne sotsiaalteenuste ja arstiabi kättesaadavust, tõstab üürihindu ning kohati pole Eestis enam võimalik hakkama saada eesti keelega. Praegune Eesti valitsus tüürib meid otse kuristiku poole ning kohati jääb mulje, et tegemist on lihtsalt Tallinnas asuva Euroopa Komisjoni allasutuse või tõlkebürooga.“

Seisab maaelu edendamise eest

Bergström orienteerub vabalt Euroopa Liidu õigusaktides ja direktiivides ning tunneb hästi ministeeriumide ja riigiametite toimimismehhanisme. Toetudes oma pikaajalisele töökogemusele riigiametnikuna tahab ta anda panuse eelkõige maaelu, sealhulgas kalanduse, regionaalpoliitika ja keskkonnaga seotud valdkondadesse. 

Leo Bergström on sügavalt veendunud, et praegune või mõni muu sarnane valitsus ei tohi enam Eesti riiki juhtida. „See veendumus on minu Riigikokku kandideerimise põhjuseks,“ ütleb ta. „Kandideerin, et koos erakonna- ja mõttekaaslastega seista õiglase, turvalise, jõuka ning tervemõistusliku Eesti eest.“

 

© 2024 EKRE