611
LEANA KRUUSE

Leana Kruuse – kauaaegne linnaosavanem ja pedagoog

Leana Kruuse lõpetas 2004. aastal Tallinna Ülikooli kultuurimäned┼żeri erialal. Ka tema eelnev eriharidus on seotud kultuuriga (Viljandi Kultuurikool). Keskkooli lõpetas ta Kohtla Järvel (1. Keskkool). Esimeseks töökohaks oli Maidla rahvamaja, seejärel Kohtla-Järve kultuurikeskus. Kõige pikem periood tööelust on möödunud haridusasutustes, kus ta on õpetanud valikaineid (avalik esinemine, perekonnaõpetus ja karjääriõpetus) ning olnud ka huvijuht. 
Ta on uhke oma 12-aastase töökogemuse üle Kukruse linnaosa vanemana, kus püüdis kogukonna liikmena toetada linnaosa arengut ja oma inimesi.

Praegu töötab ta huvijuhina Ahtme Kunstide Koolis, kus koordineerib õppeväliste ürituste korraldamist, sisustab kooli kodulehte ja vahendab suhtlust teiste asutuste ja organisatsioonidega. Ühtlasi on ta üle 15 aasta olnud   Kaitseliidu lihtliige.

Näoga rahva poole

Leana Kruuse kandideerib Riigikokku lootuses, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond pakub Eestile paremat tulevikku.

„Riigi valitsemine peab olema näoga oma rahva poole. Majanduspoliitika peab tagama, et edaspidi ei tõuse kiireimas tempos mitte hinnad, vaid hoopis palgad ja pensionid. Tuleb lõpetada vastutustundetu immigratsioonipoliitika ning odavtööjõu sissevedu, et meie oma rahvas saaks teenida kõrgemat palka. Eesti inimesed ei pea elama selleks, et töötada, vaid töötama selleks, et elada hästi ja inimväärselt. Vajame valitsust, kes väärtustab perekonda, lapsi ja eriti lasterikkaid perekondi,” ütleb Kruuse. „Eestis peab olema kõrgetasemeline eestikeelne haridussüsteem, see on meie riigi edukuse üks alustalasid.“

Kaitseliitlasena peab ta vajalikuks tugevdada Kaitseliitu ja taastada sõjaväestatud piirivalve. „Hoolin meie põhiseaduslikust riigikorrast, soovin elada jõukal ja turvalisel maal ning tahan, et ka meie lapsed ja lapselapsed räägiksid eesti keeles,” ütleb ta ja tõdeb, et me oleme väärt praegusest paremat valitsust.

© 2024 EKRE