624
LAURI KONI

Lauri Koni: maainimene on Eesti turvalisuse tagaja

Lauri Koni on EKRE Elva valla osakonna esimehe kohusetäitja, Elva vallavolikogu liige ning Tartu- ja Jõgevamaa juhatuse liige. 
Ta kandideerib Riigikokku, sest lähtub põhimõttest, et kui ise ei tee, siis ei lähe elu paremaks kellelgi. 

„Ma tahan, et elu oleks maal parem kui kunagi varem. Rohepööre tuleb pöörata mõistuse teele. Leian, et maainimene on Eesti turvalisuse tagaja, aga riik peab olema maaelu turvalisuse tagaja,“ ütleb ta.

„Maaelu turvalisus tähendab puhast vett, kiiret internetti, võimalust tulla koju minna kodust igal aastaajal korralikku teed mööda, vahelduvvoolu elektrit, mis püsib ilmale vaatamata, sooja ja hea toiduga lasteaeda, parimat haridust andvat kooli, kättesaadavat arstiabi ning tingimusi, mis toetaks ettevõtluse, ka pereettevõtluse ja väikeettevõtluse arengut maal.“ 

Teab, kust säärik pigistab

Lauri Koni toetab EKRE plaanide elluviimist ja kinnitab, et kalamees teab, kust säärik pigistab. Tema üheks saavutuseks oli 2011. aastal Võrtsjärve aasta tegu – kalurite mõrramaksu vähendamine. 

Tema 30 aastane töökogemus kalurina ja kümne aastane kogemus Norras tegutseva ehitusettevõtte omanikuna on andnud oskuse märgata probleeme, kuulata inimesi ja võtta vastutus. 

Praegu juhib ta pereettevõtet, mis väärtustab Võrtsjärve kala ja tegeleb toitlustamisega. 2018. aastal sai Koni pereettevõte Pärnu Grillfestil parima toidukoha tiitli. 

Lisaks vallavolikogu liikme tööle ja pereettevõttele vastutab Lauri Koni ka veel oma abikaasa, kahe lapse ja kahe lapselapse eest.  

Ta lubab, et ei viska Toompea parketile saades kalurisaapaid nurka, vaid jääb selle juurde, et tema kodu ja pere, tema haskid, tema küla ja tema valijad on Võrtsjärve ääres. „Toompeale lähen tööd tegema. Võid oma probleemid julgesti mulle usaldada. Kalamees oskab probleeme võrku püüda ja teab, mis võrgusolevaga peale hakata,“ ütleb ta.

© 2024 EKRE