541
KULDAR KESKÜLA

Kuldar Kesküla: „Inimesed peavad saama ennast tunda turvaliselt nii oma kodus kui ka kogu riigis“

Kaitsepoliitikaekspert Kuldar Kesküla otsustas kandideerida Riigikokku, sest ei tahtnud enam pealt vaadata Eesti riiki ja rahvust hävitavat poliitikat. 

„Viimane aasta on meile väga ehedalt näidanud, kui habras võib olla julgeolek. See on seda hapram, mida vähem panustatakse julgeoleku tagamisse. Kolmekümne aastase iseseisvuse järel puudub meil tõsiseltvõetav elanikkonnakaitse, siseturvalisuse tagamisega seotud ametkonnad on ressursside puudumise tõttu ülekoormatud ja sõjalises riigikaitses on arvestatavad võimelüngad. Seda kõike põhjusel, et varasem poliitiline juhtimine ei ole pidanud vajalikuks tagada jätkusuutlikkust,“ ütleb Kesküla.

Üle 30 aasta riigikaitsestruktuurides

Kesküla on politseis, piirivalves ja Kaitseväes töötanud üle 30 aasta ja usub, et suudab ka parlamendis anda oma panuse selleks, et inimesed saaksid tunda end turvaliselt nii oma kodus kui ka kogu riigis. 
Kesküla on töötanud Saare Politseiprefektuuri kriminaalpolitseis ja Piirivalve jälitustegevust teostavas struktuuriüksuses. 2008. aastast oli ta teenistuses Kaitseväes erinevatel luure- ja julgeolekuvaldkonna ametikohtadel. Aastatel 2015–2019 oli ta Eesti Vabariigi kaitseatašee EV Suursaatkonnas Tbilisis. Praegu töötab Kesküla Kaitseliidu peastaabi luure- ja julgeolekuosakonna juhatajana.

Lisaks Eestis ja Ameerika Ühendriikides omandatud sõjalisele haridusele omab Kesküla politseiametniku ettevalmistust ja magistrikraadi õigusteaduses. Kuldar Kesküla on abielus ja tal on täiskasvanud poeg ja tütar.

© 2024 EKRE