556
KARL OLAF RÄÄK

Olen EKRE majandustoimkonna ja erakonna Kesklinna osakonna juhatuse liige. 
Töötasin väliskaubandus- ja IT ministri nõunikuna infotehnoloogia ning mobiilside valdkonnas. Minu põhierialaks on infoteadus ning infotehnoloogia.

Seisan selle eest, et mitte kunagi enam ei korduks koroonapandeemia ajal tehtud vead. 

Eesti rahvast, eriti lapsi, ei tohi allutada teadvustamata ravimikatsetele ega suurfirmade müügiprojektidele. Me oleme vaba riigi vabad kodanikud, keda tuleb kohelda nagu inimesi. Nii peab see jääma.

Seda, et pandeemia kohta valetatakse, sain aru juba esimese pandeemiakuu lõpus. Arusaamist toetasid agressiivse propaganda võtted viirusehirmu õhutamisel ning mitmed teadustööd, mis näitasid mRNA tehnoloogia ohtlikkust ning pandeemiameetmete kasutust. Eriti ohtlikuks teeb olukorra see, et kahjulike võtete kasutamist üritatakse siiamaani jätkata, ignoreerides juba tekitatud kahju ja võimalikke tulevikuohte.

Rohepööre on samast allikast pärinev pahatahtlik projekt, mida viiakse ellu sarnaste võtetega. Ka siin on tegemist teadusvalede ning hullutava propagandaga. Ka siin on tegemist hiigelsummade pumpamisega Eesti kodaniku taskust globaalsete korporatsioonide kasumireale. Rohepööre ning kliimaneutraalsus on reaalselt teostamatud ning Eesti rahvale kahjulikud.

Olen oma teadmisi aktiivselt jaganud, kirjutades artikleid ja hoiatades inimesi. Loodetavasti sai mõni elu ja tervis päästetud. 

Seisan selle eest, et teadus ja ratsionaalne mõtlemine saaks Riigikogus tugevama kandepinna.

Infospetsialistina seisan selle eest, et riigi infosüsteemid teeniksid eesti rahva huve. Inimesed peavad olema kindlad, et kogutud andmeid ei kasutata nende vastu. Kasutute paraadprojektide asemel peab riik tegema korda põhilised andmekogud, vähendama andmete dubleerimist ning inimeste jooksutamist. Kaduma peab banaanivabariigile omane komme, et maksumaksja raha eest loodud süsteemist andmete saamise eest peab lisaks lõive maksma.

E-valimiste projekt tuleb lõpetada, sest see pole tehnoloogiliselt ega põhimõtte poolest usaldusväärne. Seisan selle eest, et kahtlase väärtusega IT projektide asemel tegeldaks vajalike asjadega, nagu majanduse operatiivne juhtimine, olulise info kogumine ja selle kasutamine rahva heaks.

Välistatud peab olema Eesti ühendamine rahvusvaheliste nuhkimis- ja jälgimissüteemidega, nagu planeeritakse Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) poolt. 

Seisan kindlalt ka selle eest, et suures Ukraina aitamise õhinas ei annaks me ära oma riiki ja keelt. Kannatavaid inimesi tuleb loomulikult aidata, aga ennasthävitav kõigest loobumine ei aita kedagi. Riigikogu liikmel peab olema tarkust ära tunda, millal loomulik abistamine lõpeb ja kus algab kaastunde relvana kasutamine, õilsate loosungite all rahvusriigi hävitamine.

Kui oled nõus, et Eesti väärib paremat tulevikku, vali Tallinna kesklinnas, Pirital ja Lasnamäel number 556.

© 2024 EKRE