646
KALMAR LUISK

Kalmar Luisk: „Eestis peab olema hea elada eelkõige eestlastel endil“

Võru noormees Kalmar Luisk töötas pikalt Rogosi Mõisa Külalistemaja tegevjuhina, ent omajagu elust on ta veetnud ka „kalevipojana“ Soomes. Praegu töötab ta Taristu Grupp OÜ-s. Peres kasvab kaks last – 4-aastane poeg ja 1,5-aastane tütar. 

Luisk kandideerib Riigikokku, sest soovib, et me kõik saaks elada paremas Eestis. „Praegune pikalt võimul püsinud vasakpoolne valitsemine on viinud Eesti inimesed vaesumise piirile. Meil on Euroopa suurim inflatsioon. Elektri hind on kunstiliselt viidud üles ja kildkond inimesi rikastub meie kõigi arvelt,“ nendib ta.  

Konkurentsivõimeline palk, väärikas pension

„Me müüme Eesti elektrit odavalt välismaale ja ostame kallilt välismaalt tagasi. See ei tohiks nii olla. Eesti odav elekter peab kuuluma eestlastele. Eestis peab olema hea elada eelkõige eestlastel endil. Lapsed peavad olema hoitud, tööealised saama kodumaal konkurentsivõimelist palka ja pensionärid väärikat pensioni.“ 

Kalmar Luisk lubab seista selle eest, et riigi valitsemine muutuks läbipaistvamaks, seda nii riigi kui ka kohalikul tasandil. 

„Praegu salastatakse paljud dokumendid, mis tegelikult salastamist ei vaja. Salastatakse, et varjata oma tegelikke tegusid ja palet. Minu arvates võiks rahval olla võimalus ka saadik tagasi kutsuda. Valitsejatel peab olema vastutus. Täna keeratakse sigadusi kokku ja mitte keegi justkui ei vastuta. Pahatihti juhtub ka nii, et süüalune, kelle üle kohut mõistetakse, jääb mugavalt haigeks. Poliitilise vastutusega protsessides ei tohiks tervis segada poliitilise vastutuse kandmist. Praeguses Eestis on väikesed pätid võllas ja suured pätid tõllas. See peab muutuma.“

Töö Rõuge ja Võru volikogudes

Kalmar Luisk liitus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga aastal 2017, sest polnud rahul eluga Eestis.  2017. aastal kandideeris ta Rõuge vallavolikokku. Ta osutus valituks ja oli 2017–2021 Rõuge vallavolikogu liige. 2021. aastast on ta Võru linnavolikogu liige. 

Valides Kalmar Luisu, valid parema Eesti.

© 2024 EKRE