549
IVAN MAKAROV

Ivan Makarov: riiki peaksid juhtima inimesed, kes esindavad Eesti püsielanikke, mitte rahvusvahelisi huvigruppe

Hinnatud kirjamees Ivan Makarov kandideerib Riigikokku sõprade ja mõttekaaslaste palvel.

„Loodan, et saan natukenegi aidata rahvuskonservatiive, et nende esindatus Riigikogus oleks suurem, sest see on üks viimaseid võimalusi Eesti kui eestlaste ja nende suhtes sõbralike eestimaalaste rahvusriigi püsimajäämiseks. Juhindun siin nii oma isiklikest tunnetest kui ka põhiseaduse preambulas sõnastatud põhimõtetest,“ ütleb Makarov.

Ta leiab, et riiki peaksid juhtima inimesed, kes esindavad Eesti püsielanikke, mitte aga rahvusvaheliste ühenduste ja huvigruppide huve.

Riik peab toetama perekonda

„Eesti on ainuke koht maailmas, kus saavad areneda eesti keel ja kultuur, ja ma ei saa aru, miks seda maalapikest soovitakse internatsionaliseerida, multikultiveerida ja venestada. Maailmas on palju alasid, kus tuleks arendada majandust ja kultuuri, selle asemel, et evakueerida sealt elanikke niigi ülerahvastatud Euroopasse. Sellega tühistatakse kõigepealt väiksemad rahvad,“ ütleb Makarov.

„Lähtun sellest, et eestlased on Euroopas rahvusvähemus ja eestlasi tuleks kaitsta kui vähemust. Selleks tuleb loobuda eestlaste laimamisest ja demoniseerimisest, survestamisest, võõraid huve järgivate seaduste ülevõtmisest. Lisaks tuleb oluliselt piirata „rahumeelset“ invasiooni. Riik peab hoidma ja toetama perekonda ja meie traditsioone, mitte revideerima eesti kultuuri ja ajalugu ning seadustama n-ö uusnormaalsusi. Eestlastel on olemas liitlased siin elavate veelgi traditsioonitruumate slaavlaste näol.“

Ei odavale võõrtööjõule!

Makarov tõdeb, et Eesti on avatud demokraatlik riik. „Aga see ei tähenda, et iga soovija võiks meie ukse jalahoobiga avada ja tulla siia seda riiki kauniks teinud inimesi vaenama ja nende kulul elama. Tuleb igati toetada kodumaist ettevõtlust, aga mitte odava tööjõu sisseveo abil. Eesti kui vastavate maavarade omanik võib ja peab olema energeetiliselt sõltumatu, mis ei välista, vaid hoopis soodustab, koostööd välispartneritega. Mul on eesti pere ja ma tahan, et meie lapsed tunneksid ennast oma kodus nagu oma kodus.“

Ivan Makarovil on, nagu ta ise ütleb, kõrgem maalähedane haridus. Ta õppis Moskvas, lõpetas Eesti Põllumajanduse Akadeemia, töötas Läänemere TUI-s nooremteadurina, seejärel Õhtulehe tõlgi ja toimetajana, lisaks veetis ta peaaegu 30 aastat Eesti Raadio otse-eetris.

EKRE-ga liitus Makarov 2022. aasta lõpus. „See on minu elu esimene ja ka viimane erakond. Enne seda hoidsin kogu elu omaette. Kõik need aastad rääkisin eetris ja kirjutasin lehtedes muusikast ja poliitikast, viimasest teravalt,“ ütleb Makarov.  

Auhinnatud arvamusliider

Makarov on saanud prestiižikaid aastatiitleid, sealhulgas Avatud Eesti Fondi Koosmeeleauhinna, ERR-i Valdo Pandi preemia, Postimehe arvamusliidri preemia. Ta ütleb, et tema suurim saavutus pärineb siiski muusika vallast – kaks üleliidulise tiraažiga LP-d tema muusika, sõnade ja häälega. 
Ivani ja tema õe Anna vanemad – filosoofid Aleksandra Gorjatševa ja Mihhail Makarov – on meie hulgast lahkunud. „Nendelt pärineb minu armastus Eesti ja siinsete heade inimeste vastu,“ ütleb Makarov.
Ivan Makarov on oma naise Gerliga koos juba peaaegu 40 aastat, neil on poeg Mihkel ja kaks lapselast.  

© 2024 EKRE