558
INDREK MELDER

Indrek Melder: „Arstiabi peab olema kättesaadav ilma pika järjekorra ja lisatasuta“

Indrek Melder on töötervishoiu arst, kes töötas aastakümneid USA-s, kuid on nüüd leidnud tagasitee koju.

Haridus Ungarist ja USA-st

Melder õppis kaks aastat Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas, järgnes viis aastat õpet Budapesti Semmelweisi meditsiiniülikoolis, mille ta lõpetas 1977. aastal cum laude. Lõpetamise järel töötas ta aasta Tallinna Keskhaigla ortopeedia kliinilises ordinatuuris ja kaks aastat Seppo Traumatoloogia Kliinikus. Ta põgenes Nõukogude Liidust 1981. aastal. USA-s läbis ta 2003-2005 Lõuna-Florida ülikoolis töötervishoiu residentuuri.

Indrek Melder soovib oma haridusele ja kogemustele toetudes edendada Eesti tervishoidu, et meditsiiniteenused oleksid kättesaadavad igale kodanikule ilma pikkade järjekordadeta ja lisatasu maksmata.

Hooldekodud korda!

„Tahan seista selle eest, et tõuseks arstide ja ōdede palk ja nende töökoormus väheneks mōistlikule tasemele. Toetan uute arstide ja ōdede koolitamist vastavalt Eesti riigi nōudlusele. Pean õigeks kehtestada nõue, et pärast õpingute lōpetamist töötavad arstid teatud aastad Eesti inimeste heaks,“ ütleb Melder.

Melder peab oluliseks arendada välja süsteem, kus on arstid, kes tegelevad kojukutsetega ja vähendavad perearstide koormust. Samuti leiab ta, et parandamist vajab olukord hooldekodudes.

 

© 2024 EKRE