571
HENN PÕLLUAAS

Henn Põlluaas: „Oma riigi ja rahva heaolu peab olema valitsusele kõige tähtsam“

Henn Põlluaas on Riigikogu liige alates 2015. aastast. 2019. aasta Riigikogu valimistel sai ta Harju- ja Raplamaa valimisringkonnast isikumandaadi ja oli aastatel 2019–2021 Riigikogu esimees, presidendi järel tähtsuselt teine mees riigis. 2021. aasta presidendivalimistel oli ta EKRE riigipeakandidaat. 
Praegu on ta Riigikogu väliskomisjoni liige ja EKRE fraktsiooni esimees.

Enne Riigikokku valimist oli ta Saue linnapea – ainus, kellele Saue linna ajaloos ei ole umbusaldust avaldatud. Saue linnavolikogu liige oli ta juba alates 2005. aastast. 

Varem on ta tegutsenud eraettevõtja ja firmajuhina, lisaks on ta olnud publitsist, ETV toimetaja, 18-osalise sarja „Eesti rahvakalender“ stsenarist ja kunstnik-lavastaja, Tallinnfilmi mängufilmi „Näkimadalad“ kunstnik-lavastaja, Eesti Kunstimuuseumi teaduslik töötaja ning vabakutseline kunstnik ja õpetaja. 

Põlluaas on ka Soomepoiste Pärimusühingu juhatuse liige ja Kaitseliidu Keila malevkonna pealiku abi ning reservohvitser. Ta on lõpetanud Nõmme Gümnaasiumi ja Tallinna Pedagoogilise Instituudi (praegune Tallinna Ülikool). 

Henn Põlluaas on avaldanud kolm mahukat raamatut „Eesti-Vene piirileping, ära andmine või äraandmine?“ (2010), „Lennart Meri, vabaduse valus valgus“ (2011) ja „Sotsid, interrinde teine tulemine“ (2019). Viimases neist heitis ta pilgu vasakliberaalide äärmuslikule tegevusele ja ideoloogiale ning paljastas selle varjatud allhoovusi ja tagamaid. Praegu on tal parlamenditöö kõrvalt käsil Eesti esimese sõjaministri, kindral Andres Larka biograafia. Lisaks on ta kirjutanud suure hulga artikleid sise- ja välispoliitikast. 

Põlluaas on õnnelikult abielus, abikaasa Janne on maastikukujundaja ja ajakirja Tiiu aiandusrubriigi toimetaja. Neil on kaks toredat last: poeg ja tütar. Sellest aastast on ta ka vanaisa.

Ärme luba praegusel valitsusel meid laostada

Henn Põlluaas juhib tähelepanu, et Reformierakonna valitsuse eestvedamisel on Eestis tekitatud Euroopa suurim inflatsioon ja hinnatõus, mis laostab meie inimesi ja majandust. 

„Ülikõrgete energiahindade tõttu koondavad ettevõtted töötajaid ja pankrotistuvad. Inimesed vaesuvad ega tule ots-otsaga kokku. Piiramatu massiimmigratsiooni tagajärjel laiutab vene keel juba kõikjal. Olukorra selliselt jätkudes on eestlased paarikümne aastaga vähemusrahvus omal maal. Kõike seda on võimalik ära hoida,“ ütleb ta.

„Elektri hind tuleb alla tuua, toiduainete ja kütuste aktsiisi ja käibemaksu tuleb alandada. Valitsus peab teiste riikide eeskujul ettevõtjatele ja inimestele appi tulema. Oma riigi ja rahva heaolu peab olema valitsusele kõige tähtsam.“ 

Põlluaas ütleb, et lisaks julgeoleku kindlustamisele on EKRE eesmärgiks tagada Eesti riigi ja rahvuse püsimajäämine. „Rahvusriiklus, demokraatia, traditsioonilised väärtused ja inimeste turvalisus on asjad, mille üle ei kaubelda,“ ütleb ta.

 

© 2024 EKRE