589
HELLE-MOONIKA HELME

Helle-Moonika Helme: „Me ei anna ära oma vabadusi, iseseisvust, majandust ega territooriumi“ 

Helle-Moonika Helme kandideerib Saare-, Lääne - ja Hiiumaa valimisringkonnas juba kolmandatel Riigikogu valimistel. Ta on varem saanud tugeva valijate toetuse, 2019. aastal valiti ta Riigikokku ning ta on kõigile oma valijatele tänulik, sest ainult üheskoos on võimalik jõuda riigis ja ühiskonnas muutusteni, mida on vaja Eesti püsimiseks ja arenguks.

Helle-Moonika Helme sõnul on Eestile väikeriigina kõige olulisem jääda globaalsetes tõmbetuultes püsima. „Me peame riigi ja rahvana tõestama kõigile, et suudame jääda ellu, me peame kõigile näitama, et me ei soovi lahustuda, föderaliseeruda, multikultuuristuda, vaid et me oleme siin Läänemere kaldal väärikas ja iseseisev rahvas, kes kunagi ei anna alla ega muutu kellekski teiseks,“ ütleb ta.

„Eestlased on läbi ajaloo olnud sitked ja vastupidavad, oleme üle elanud mitmed võõrvõimud ja vallutused ning just praegusel keerulisel ajal ei tohi me anda vabatahtlikult ega allaheites ära oma vabadusi, iseseisvust, majandust ega territooriumi. Ükskõik missugust ilusat või hirmutavat juttu meile ka ei räägitaks.“

Terve mõistus, selge maailmavaade

Helle-Moonika Helme ütleb, et tarvis on julgust ja vaprust, tervet mõistust ja selget maailmavaadet, et mitte minna kaasa mööduvate trendide ja ideoloogiatega. 

„Meil on endal nii palju kõike, mis kuulub õigusega meile, mis on kandnud meid rahvana tänasesse päeva ja mis määrab ära meie olemuse ja kultuuri. Me peame hoidma sellest kõvasti kinni, sest siis ja ainult siis jääme me püsima. Ainult konservatiivsuses on meil lootust. Säilitades oma keelt, kultuuri ja rahvast tulevastele põlvedele, meie lastele ja lastelastele,“ ütleb Helme.

„Just praegu – rohkem kui kunagi varem – saame loota peamiselt iseendale, sest globaalsetes kriisides on reetmist alati rohkem kui sõprust. Me peame nii palju kui võimalik looma välise surve taustal võimalusi ise hakkamasaamiseks, me ei tohi toetuda vaid välisele abile ja loota, et keegi teine tuleb meile raskel ajal appi. Meid on riigi ja rahvusena ajaloos niigi palju reedetud. Aeg oleks sellest õppida ja igapäevaselt tulevikuks valmistuda. Meil on vaja leida eneses üles see ehteestlaslik jonn ujumaks vastuvoolu, taludes kasvõi halvustamist, sildistamist ja isegi ähvardusi. Sest see selgroog ja jonn on eelduseks meie püsimisele ka rasketel aegadel.“

Päästame rahvana esmalt iseennast, seejärel maailma

Helme nendib, et alati on kergem kaasa minna, lahustuda, võtta etteantud vorm, saada selle eest kiita ja olla tunnustatud, anda järele, leppida, kannatada, kummarduda. 

„Aga see ei tohiks olla mitte ühegi valitseja, ametniku, kodaniku ega rahvaesindaja eesmärk. Meie põhiseadusesse on kirjutatud, et meie, eestlased peame tegema kõik, et jääda kestma läbi aegade. Seal ei ole avatusest ega vabatahtlikult mööda ilma pihustumisest mitte sõnagi.
Meie ühine ülesanne on seista eelkõige oma rahva, oma inimeste ning oma majanduse eest. Nii nagu lennukis häire korral peab ema panema hapnikumaski ette kõigepealt endale ja alles siis lapsele, peame meie päästma kõigepealt iseennast, alles siis tervet maailma.“

Muusik, väikeettevõtja, poliitik

Helle-Moonika Helme on muusik ja tegutsenud ka väikeettevõtjana turismi alal. Magistrikraadi omandas ta Eesti Muusikaakadeemias, lisaks on ta läbinud TTÜ majandusarvestuse kursused. Helle-Moonika Helme kuulub Tallinna linnavolikogu EKRE fraktsiooni ning on Tallinna linna sotsiaalkomisjoni liige.
Ta on EKRE juhatuse liige, EKRE Riigikogu fraktsiooni liige ja aseesimees, EKRE Naisühenduse aseesimees ja EKRE Kristlaste Ühenduse aseesimees. 
Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda kuulub ta selle loomisest alates.

Oma oluliste elukogemuste hulka loeb Helle-Moonika Helme nelja aastat suursaadiku abikaasana Eesti Vabariigi suursaatkonnas Moskvas, kolmeteist aastat omastehooldajana ning seitsetteist aastat väikeettevõtjana. Praegu on ta Riigikogu XIV koosseisu liige ja Riigikogu kultuurikomisjoni liige.

Lisaks on ta soololauljana andnud kontserte kodu- ja välismaal ning töötanud kolm aastat Savonlinna Ooperifestivali ooperikooris.
Kuus aastat oli ta ajakirja Eesti Naine mittekoosseisuline kaastöötaja ning kirjutas muusikaarvustusi ajakirjas Muusika. Lisaks vedas ta TTV-s elustiilisaadet „Veenus”. 

Helle-Moonika Helme on abielus, kolme lapse ema.

© 2024 EKRE