643
HELEN REBANE

Helen Rebane – noor õpetaja, kelle missiooniks on rahvusluse ja maaelu hoidmine 

Helen Rebane on sündinud ja kasvanud Põlvamaa metsade vahel. Põhihariduse sai ta Krootuse Põhikoolis, kus töötab praegu ajalooõpetajana. Ta lõpetas Põlva Ühisgümnaasiumi ja astus seejärel Tartu Ülikooli – alguses informaatika, hiljem ajaloo erialale. Praegu on ta lõpetamas magistriõpinguid. Oma magistritöös uurib ta Eesti 1930. aastate sisepoliitikat ja Riigikogu isikkoosseise. Ülikoolis on ta kaasa löönud ajalooringi juhatuses ning üliõpilasesindajana ajaloo ja arheoloogia instituudis.

Poliitikasse tõi teda Sinine Äratus. Kui ta 2016. aastal kohtus noorte eesti rahvuslastega, sai tema missiooniks eesti keele, kultuuri ja rahvuse säilitamine, eestlaste tulevik ja heaolu ning soov olla jätkuvalt peremeheks oma esivanemate maal. 

Viis EKRE Kanepi vallavolikokku

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga liitus Rebane aasta hiljem (2017) ja on praegu EKRE volikogu liige, EKRE Kanepi valla osakonna esimees ning Võru-, Valga- ja Põlvamaa ringkonna juhatuse liige. Varem oli ta ka noortekogu esimees ja Põlva valla osakonna aseesimees. 

Eelmisel aastal vedas ta kohalike omavalitsuste valimisel Kanepi vallas EKRE nimekirja. EKRE-l õnnestus teha kõigi nimekirjade arvestuses teine tulemus ja saada esmakordselt Kanepi vallavolikokku. Teise tulemuse tegi Helen ka isikuliselt. Vallavolikogus on ta EKRE fraktsiooni esimees, haridus- ja noorsootöö komisjoni aseesimees ning kultuuri- ja spordikomisjoni liige.

Riigikogus soovib ta seista endale südamelähedaste teemade eest.

Päästame Eesti hariduse!

Õpetaja ja tudengina oskab Rebane kaasa rääkida nii üldhariduse kui ka kõrghariduse teemadel. Ta tahab aidata lahendada noorte õpetajate ja tugispetsialistide puuduse ning peatada haridustaseme languse. 

„Kõige tähtsam on maakoolide avatuna püsimine, sest just kool ja haridus säilitavad kogukonna. Meie rahvuse püsimajäämiseks peab lõppema liberaalse ideoloogia pealesurumine lastele ja noortele. Selle asemel tõusku au sisse traditsioonid. Eestikeelset haridust tuleb tugevdada ja kaitsta – vene keele kõrval ohustab seda (kõrg)koolides ka inglise keele pealetung,“ ütleb Helen. 

Päästame eesti kultuuri!

Ajaloolasena seisab Helen kindlalt meie rahvuskultuuri ja pärandi õpetamise ja väärtustamise eest. „Lääne massikultuur ja tarbimisühiskond ei saa kunagi asendada meie enda juuri ja pärimust. Eesti kultuuri saab tuua uuesti au sisse, toetades kodumaiste loojate traditsioonil põhinevat loomingut ka riiklikes tellimustes ja planeeringutes,“ ütleb Helen. 

„Kaitsen meie kohalikku rikkust – murdekeeli ja põlvest põlve päritud esivanemate tarkust. Et olla vaimselt tugev rahvas tuleb meil hoida meeles oma ajalugu ja vabadusvõitlejaid, kes on tihti teenimatult unustusse vajunud. Hoides eestlaste pärandit, säilitame midagi ainulaadset ja väärtuslikku terve maailma jaoks. Lisaks on mulle tähtis, et maailmatasemel noored Eesti e-sportlased saaksid riigi tuge sarnaselt teiste spordialadega.“ 

Päästame maaelu!

Rebane seisab vastu maakohtade väljasuretamise poliitikale, nentides et poodide, lasteaedade, koolide ja arstipunktide sulgemine ning kehv ühistransport pagendavad noori linna. 

„Seisan selle eest, et tööl, poes ja arsti juures saaks igaüks käia oma kodukohas. Toetan noorte perede maale kolimist kodulaenule soodsama intressi tagamise või laenusumma vähendamisega iga sündiva lapse pealt. Tähtis on ka maksupoliitika ja palgatase – et palgad oleksid piisavalt kõrged ja kütuseaktsiis piisavalt madal, et iga põlvaka Passati paak oleks alati täis Eestist ostetud kütust,“ ütleb Helen Rebane.

 

Kandidaat
Telefon
+372 53876660

© 2024 EKRE