586
HEINO MÄRKS

Heino Märks: „Eesti elu peavad korraldama Eesti kodanikud nii, nagu nad õigeks peavad"

Heino Märks on Ida-Virumaalt Sompast pärit spordivedur, pikaaegne kaitseväe spordijuht ja reservohvitser, kes seisab Eesti turvalisuse ja rahva kestmajäämise eest.  
Märks elab Saue vallas ja on kohaliku EKRE osakonna esimees. 2021. aasta KOV valimistel sai ta 550 häält, mis oli Saue valla neljas tulemus.

Keskhariduse omandas ta Jõhvis, Adolf Kesleri nimelises keskkoolis. Tallinna Pedagoogilise Ülikooli lõpetas ta aga lausa kahel erialal – kehalise kasvatuse ja riigikaitseõpetaja erialal. Magistrikraadi kaitses kehalise kasvatuse erialal.

Heino Märksi elutöö on sport. Ta on kahekordne Eesti meister vabamaadluses, lisaks on ta võitnud mitmeid võistluseid ka kreeka-rooma maadluses. Oma tööalast karjääri alustas ta kaitseväes Üksik-sidepataljoni spordiinstruktorina, hiljem jätkas Kaitseväe Peastaabis, kus juhtis kaitseväe kehalist kasvatust ja sporti üle 22 aastat. 

Tunnustatud Eesti spordijuht

Praegu on Heino Märks reservmajor, kuid sport on tema jaoks jätkuvalt oluline. Ta korraldab Eesti Vehklemisliidu tiitlivõistlusi ja on olnud Eesti Maadlusliidu, Eesti Triatloniliidu, Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni ja mitmete teiste spordialaliitude juhatuse või komisjoni liige.

Heino tähistas hiljuti koos abikaasa Kristiinaga hõbepulmi ja neil on kaks täiskasvanud tütart. Lisaks spordile on tema hobideks kalapüük ja jahindus. Ta kasvatab ja treenib Saksa karmikarvalisi linnukoeri.

Kandideerides Riigikokku seisab Heino eelkõige Eesti turvalisuse eest.


Ta on veendunud, et:  

  • keegi ei tohi meile dikteerida, keda me oma riiki lubame ja keda mitte;
  • Eesti peab ise otsustama oma maavarade kasutamise ja energiajulgeoleku üle ning toodetud elektrienergia peab jõudma soodsalt tarbijateni;
  • jaotusvõrgud tuleb korda teha, et iga veidi valjem tuul ei jätaks tuhandeid inimesi külma ja pimedasse;
  • Eesti kodanikud peavad saama õiguse rääkida referendumite kaudu kaasa ühiskonda kõige enam puudutavates küsimustes. Eesti elu peavad korraldama Eesti kodanikud nii, nagu nad õigeks peavad.

 

© 2024 EKRE