551
HARRI KINGO

Harri Kingo: „Riik vajab muutusi“

Harri Kingo on kauaaegne ETV saatejuht. Kolme päeva kestel, mil NSV Liit kokku kukkus, oli just Harri Kingo see, kes ETV Aktuaalse Kaamera kaudu hoidis rahvast kursis NSV Liidus ja Eestis toimuvaga. 

Oma tööalast tegevust alustas Kingo aga hoopis juristina. Ta lõpetas 
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna 1982. aastal. Lõpetamise järel suunati ta tööle prokuratuuri, kus tema ülesandeks oli osalemine kohtuprotsessides ning järelevalve teostamine Tallinna miilitsaorganite tegevuse seaduslikkuse üle. Ta oli tollaste miilitsate legaalne vastane ja kohati lausa vaenlane, sest miilitsaorganites seadusrikkumisi jätkus. Suunamisaja lõppedes lahkus ta prokuratuurist, aga töötas veel aasta juristina.

Armastatud saatejuht ETV-s

1986. aastal kandideeris ta edukalt Eesti Televisiooni diktori ametikohale. Sealt edasi töötas ETV diktori, reporteri ja toimetajana, kuid põhitöö kõrvalt juhtis ka mitmeid ETV saateid ja sarju. Mitmel aastal tunnustati teda ETV-s parima saatejuhina.

„Taasiseseisvumise päevil olin kõik kolm riigipöörde päeva ETV AK otse-eetris, andes ülevaadet Eestis, Venemaal ja maailmas toimuvast. Võimalik, et need kolm riigipöörde päeva olidki mulle mu teleaja kõige suuremat rahuldust pakkuvad hetked,“ ütleb Kingo.

Ta lahkus ETV-st 1990. aastate algul, kui ETV-d tabas suur ümberkorralduste laine. „Tundsin, et see töö mind enam ei köida – kõike oli tehtud, loomingulised tipud ja sihid saavutatud. Hakkasin kirjutama ja raamatuid tõlkima,“ ütleb ta. 

EKRE-le appi 

Ühel hetkel märkas Harri Kingo, et tema vaated langevad praktiliselt täielikult kokku EKRE vaadetega. „Otsustasin erakonnaga liituda ja olla EKRE sihtide elluviimisel abil mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes.“

Kingo on Ida-Tallinna EKRE juhatuse, Lasnamäe kogu ja Tallinna volikogu liige. „Et aga midagi muuta kogu riigis, tuleb seda teha Riigikogus. Muutusi me vajame,“ ütleb ta. „Kui osutun valituks, teen kõik, et muuta olusid meie riigis ja saavutada sihid, mida EKRE on eesmärgiks seadnud. Eestis saavad asjad korda siis, kui EKRE moodustab Eesti Vabariigi valitsuse.“

Kandidaat
Telefon
3725524124
Facebook

© 2023 EKRE