600
EVELIN POOLAMETS

Evelin Poolamets: „Kõige rohelisem tegu oleks Eesti külade elujõu säilitamine, mitte riigi energeetilise iseseisvuse lammutamine“

Evelin Poolamets on EKRE volikogu esimees, EKRE naisühenduse juhatuse liige, EKRE Vinni osakonna esimees, Vinni vallavolikogu liige, Vinni valla eelarve-, arengu- ja õiguskomisjoni aseesimees ning revisjonikomisjoni liige. 

Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia. Tartu Ülikooli keemiaeriala taust on andnud talle tugeva põhja reaalainetes, kunstiharidus aga oskused disaineri ja sisekujundajana tegutsemiseks.  

Aktiivne kaasalööja kodukohaliikumises

Evelin on aktiivne kaasalööja kodukohaliikumises, kuuludes MTÜ-sse Roela Kodukant. Eesti Hobusekasvatajate Seltsi liikmena aitab ta kaasa ohustatud  hobusetõugude säilimisele. Tema aretatud tori hobused on korduvalt võitnud aasta parima hobuse auhinna.

Evelin Poolamets ütleb, et Riigikogus tahab ta eelkõige tegeleda majanduse, maaelu ja energeetika teemadega, samuti seista selle eest, et rahvusteadused ja rahvuskultuur  õitseksid. „Tahan seista meie laste eest, kellele surutakse juba koolis peale LGBT propagandat. Selle asemel peame lastele õpetama isamaalisust. Samuti olen kindlalt vastu, et lapsi võiks vaktsineerida ilma vanemate loata,“ ütleb ta. 

Lõpetame silmaklappidega energiapoliitika

Evelin Poolametsa keemiku haridus ei luba vaadata mööda Kaja Kallase valitsuse energiamajanduse absurdsusest, kus soovitakse eirata füüsikaseadusi. „Eesti majandus peab kasvama, mitte lämbuma rohepöörde hulluses. Elektrihinnalt tuleks eemaldada CO2 tasu. Kõige rohelisem tegu oleks Eesti külade elujõu säilitamine, mitte Eesti energeetilise iseseisvuse lammutamine,“ ütleb ta.
Poolamets tõdeb, et Riigikogus on lähimate aastate keskseks küsimuseks inimeste toimetulek, sest galopeeriv inflatsioon muudab meid kõiki kiirkorras vaesemaks. „Põhjuseks on ennekõike silmaklappidega energiapoliitika. Tahan panustada sellesse, et odavam oleks nii elekter, kütus, ravimid kui ka toiduained. Seda saab saavutada maksude, nii aktsiiside kui ka käibemaksu langetamisega, samuti röövelliku elektribörsi ohjeldamisega.“

Aitab Ukraina võitlejaid

Koos abikaasa Anti Poolametsaga asutas Evelin MTÜ Ukraina Eest, et aidata Ukraina eesliini sõdureid ja saata hädalistele humanitaarabi. „Parim abi Ukrainale ongi koha peal olevate inimeste toetamine,“ on ta kindel. 

Evelin Poolamets nendib, et meie praegust aega iseloomustab globalistide ja rahvuslaste konflikt. „Lähtun põhimõttest, et Eesti riik on loodud eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimiseks läbi aegade ning seisan Eesti kui rahvusriigi püsimise eest.“ 

 

 

 

© 2024 EKRE