552
ENO LEIES

Eno Leies: „Kellele uks avada, jäägu pererahva otsustada“

Kirjamees ja ettevõtja Eno Leies on veendunud: „Eestimaa on meie kodu ning siin peab valitsema eesti keel ja eesti meel. See ei tähenda, et me peaksime kõigi ees uksed sulgema, kuid kellele uks avada, jäägu pererahva otsustada. Nagu ka see, mida me oma kodus teeme või tegemata jätame. Nõuandjaid on palju, kuid tuleb vahet teha siilidel ja sortsidel, sest paljusid neist huvitab vaid omakasu.“

Kodumaist energiatööstust ei tohi hävitada!

Eno Leies osutab, et tänapäeval määravad ühe riigi edukuse ja inimeste heaolu eelkõige kasutada olevad energiaressursid.

„Meil on meie põlevkivi, mille mõistlik kasutamine tagab meile veel pikaks ajaks vajalikud energiavarud. Seetõttu tuleb loobuda kiiremas korras rohehullusest ning vastu seista nõuetele hävitada meie kodumaine energiatööstus. Loovutades oma energiasõltumatuse, hakkab meie elukvaliteet sõltuma nendest, kelle käes on energiakraanid. Ning seda, mida see kaasa toob, pole tarvis kohvipaksu pealt ennustada. Seda me näeme ja tunneme oma nahal juba pikemat aega igat gaasi- või elektriseadet sisse lülitades,“ ütleb Leies.  

Reaalainete taustaga humanitaar

Eno Leies on hariduselt soojusenergeetika insener, lisaks on ta põlevkivienergeetika ajaloost rääkiva raamatu „Kukersiit ja konnatahvel“ üks autoritest. Suurema osa elust on ta töötanud siiski meedia ja avalike suhete vallas: Eesti Televisiooni stsenaristi ja režissöörina ning Pirita ja Põhja-Tallinna Linnaosa Valitsuse avalike suhete nõunikuna. Praegu on ta firma OÜ Eno Leies Productions juhatuse esimees. Põhitegevuseks on kirjutamine, fotograafia ja ajalugu. Eno Leies on kirjutanud raamatuid nii autospordiajaloost („Vormel-1 ajalugu. Aastad enne I maailmasõda“) kui ka Tallinna vaatamisväärsustest („Toompea teejuht“), lisaks on ta lasteraamatu „Hunt Kriimsilma üheksa ametit“ autor. Jaanuari lõpus jõudis poelettidele ka Toompea raamatu järg – „Raekoja platsi teejuht“.

Eno Leies on abielus ning elanud kogu elu Pirital. Ta lööb aktiivselt kaasa Pirita linnaosakogu tegemistes, olles sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni esimees ning kuuludes ka kultuuri- ja hariduskomisjoni. Samuti juhib ta EKRE Pirita osakonda ning on EKRE Ida-Tallinna ringkonna juhatuse liige.

© 2024 EKRE