547
EEVA HELME

Eeva Helme: „Igaühel peab olema võimalus saada korralikku palka ja veeta inimväärselt pensionipõlve“

Eeva Helme on sündinud Tartus 1977. aastal. Tema vanemad töötasid Vanemuise teatris, mistõttu möödus suur osa Eeva lapsepõlvest teatris etendusi vaadates ja lava taga mängides. Tartus käis ta ka ülikoolis, kus õppis filosoofia teaduskonnas ajaloo erialal. Ülikoolis sattus ta samale kursusele oma tulevase abikaasa Martiniga. Tänaseks on nad abielus olnud üle 21 aasta ja neil on viis last: neli tütart ja üks poeg. Enne poeg Edwardi sündi töötas Eeva Helme Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis teabejuhina.

Viimasel paarikümnel aastal on Eeva Helme elu lahutamatuks osaks olnud poliitika. „Sellest ei ole olnud võimalik minna ei üle ega ümber ja tänaseks olen ka mina poliitikale oma käe andnud,“ ütleb Eeva Helme. 

„Martinil on meie abielu esimesest aastast alates pidevalt käimas mõni valimiskampaania, mistõttu vahel tundub, nagu olekski meie elu üks kestev kampaania, mis omamoodi on ka elukestev õpe. Poliitika on kaasa toonud pingelisi aegu, aga on pakkunud õnnestumiste korral ka palju rõõmu.“

Töövõit volikogus – sünnitoetuse tõus

Eeva Helme liitus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga 2021. aasta talvel. Mõni kuu hiljem kutsusid erakonnakaaslased teda kandideerima kohalike omavalitsuste valimistel EKRE Lääneranna osakonna nimekirjas. Lääneranna vallas asub ka perekond Helme maakodu.

Eeva osutuks valituks, olles häälte arvu poolest paremuselt teine kandidaat kogu vallas. Praegu on Eeva Helme valla sotsiaalkomisjoni aseesimees. Samuti on ta EKRE Lääneranna osakonna aseesimees.
Tema ja EKRE fraktsiooni esimene suur töövõit volikogus oli valla eelarvesse esitatud muudatusettepanek tõsta sünnitoetus 400 eurolt 700 eurole. 

„Kõige suuremat võitlust oleme pidanud vallavalitsuse kavandatava koolivõrgu reformi vastu, mille tagajärjel suletaks viimased kooliastmed valla seitsmest koolist kuues. Seni oleme suutnud kooliastmete sulgemise ära hoida. Aasta volikogus on olnud väga hea poliitikakool.“

Tugev perekond on väikese rahva ja riigi alustala

Eeva Helme ütleb, et eelseisvad valimised on märgilise tähtsusega. 
„Nendest valimistest sõltub, kas Eesti säilib rahvusriigina, kus eestlased julgevad seista eestikeelse hariduse, kultuuri ja elukeskkonna säilimise eest. Mitte meie ei pea murdma pead selle üle, kas õppida kiiresti ära siia tulnute keeled, vaid peame võtma iseenesest mõistetavalt, et Eestis räägitakse eesti keelt. Igaühel, kes annab kodaniku ja maksumaksjana oma panuse riigi ülesehitamisse, peab pisteliste toetusmeetmete asemel olema võimalus saada korralikku palka ja veeta inimväärselt pensionipõlve,“ ütleb Eeva Helme.

„Väga oluline on, et mehed ei peaks minema tööd otsima piiri taha, vaid saaksid töötada kodukandis, olla oma kaasadele igapäevases elus toeks ja näha laste kasvamist. Tugev perekond ema, isa, laste ja oma koduga on meie väikese rahva ja riigi alustala. Tundub justkui iseenesestmõistetavana, aga ometi tuleb selle kõige eest aasta-aastalt järjest südikamalt seista.“

© 2024 EKRE