590
DANIEL MEREÄÄR

Daniel Mereäär: „Me ei luba teha Eestist vaestemaja“

Daniel Mereäär on põline meremees. Ta on töötanud ligi 17 aastat erinevate reisilaevade peal, sellest kaheksa aastat Vahemerel. Põlise muhulasena on meresõit tal veres. Mere kõrvalt täidab ta kohustusi Saaremaa vallavolikogus. Ta valiti EKRE nimekirjas kohaliku volikogu liikmeks nii 2017. kui ka 2021. aastal. Ta on vabaabielus ja peres kasvavad tütar ja poeg.

Traditsioonilise elukeskkonna ja rahvakultuuri eest

Saareline eluviis on Daniel Mereäärele hingelähedane ja loomulik. 
Seetõttu seisab ta poliitikas otsuste eest, mis hoiavad traditsioonilist elukeskkonda ja rahvakultuuri. 

„Ma ei pea õigeks, et nn rohepöörde sildi all laotakse meie esiisade viljakandvad põllud täis mürgiseid päikesepaneele ning igipõlistele kalavetele plaanitakse ehitada üht inimajaloo suurimat tuulikuparki. Samas raiutakse kogu selle nn rohepöörde trummipõrina saatel meie saartel hämmastavates kogustes metsi, mis ei ole kindlasti jätkusuutlik ega roheline,“ ütleb Mereäär.

Ta osutab, et praeguse valitsuse juhtimisel on Eesti jõudnud ummikseisu. „Lokkab hoolimatus, ülbus ja rahvale näkku valetamine.

Sotsiaalne kindlustatus ja ühiskonna turvalisus liigub allakäigutrepil. Majandus ei ole jõudnud tasemele, mis hoiaks ära meie inimeste välismaale tööle siirdumise. Vastupidi, Eesti rahvas vaesub Euroopa kiireimas tempos, aga ministrid otsivad ettekäändeid mittetegutsemiseks. Selline valitsus meid kriisist välja ei aita. Pigem vastupidi – Reformierakond ei paku meile mitte n-ö kindlates kätes Eestit, vaid raudses haardes vaestemaja. EKRE ei luba teha Eestist vaestemaja. Meie leiame, et kriisis on valitsuse ülesanne inimestele ja ettevõtete appi tulla.“


Hoiame Eesti rahvusriiki

Mereäär peab tõsiseks probleemiks, et Eestis on järsult suurenenud sisseränne idapoolsetest riikidest, rääkimata illegaalsest rändest lõuna poolt, mis on hakanud meie ühiskonda negatiivselt mõjutama. „Immigratsiooni surve kasvab niigi, aga praegused võimurid soovivad seda veelgi kasvatada. EKRE on ainus erakond, kes seisab vankumatult Eesti põhiseaduse kaitsel ning võitleb selle eest, et Eesti jääks püsima rahvusriigina,“ ütleb ta.   

Mereäär peab oluliseks parandada riigis ka demokraatia olukorda. „Taastada tuleks presidendi otsevalimised, samuti rahvaalgatus -ja hääletusõigus, mille tulemustega arvestamine oleks täidesaatvale võimule kohustuslik.“ 

Daniel Mereäär soovitab: „Minge kindlasti valima ja olge ühiskondlikult aktiivsemad, sest passiivsus on meie suurim vaenlane. Mida passiivsemad on inimesed, seda suurem on tõenäosus, et meid valitsevad inimesed, kes ei vasta meie ootustele. Minge valimiskastide juurde ja andke oma hääl oma kodukandi EKRE kandidaadi poolt. Ainult nii suudame päästa meie armsa Eesti,“ ütleb Mereäär.

 

 

© 2024 EKRE