654
ARVI KAROTAM

Arvi Karotam: „Oma rahvast hooliva riigivalitsemise ja kodanike kaasamise eest!“

Arvi Karotam on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ja töötanud neli aastakümmet vastutusrikastel ametikohtadel nii era- kui ka avalikus sektoris. 

Reisifirma ülesehitaja ja kauaaegne diplomaat 

Ta ehitas kümne aastaga üles rahvusvaheliselt eduka reisifirma Hermann Reisid, mis praegu kannab omanikuvahetuse järel nime CWT Estonia. Ta esindas Eesti huve diplomaadina Brüsselis, olles majandusministeeriumi nõunik ühinemisläbirääkimistel Euroopa Liiduga ja Riigikogu alaline esindaja Euroopa Parlamendis. 

Kaheksa aastat juhtis ta Eesti suurimat ja aatelisemat lauluseltsi Eesti Meestelaulu Selts, kelle algatusel hakati tähistama pidulikult emadepäeva ja Tartu rahulepingu aastapäeva. Seltsi juhina aitas Karotam teostada ideed, et Pika Hermanni tornis kõlaks lipu langetamisel „Mu isamaa on minu arm” signatuur.

Ta on olnud viis aastat Anija vallavanem. Selle aja jooksul algatas ja juhtis ta Vabadussõja Kehra lahingu mälestussamba taastamist Lahinguväljal ja Anija mõisa restaureerimist.

Aasta isa 2019, koorilaul ja aiandus

Karotam ütleb, et tema suurim väärtus on tugev ja üksteist toetav perekond. Arstist abikaasa Üllega on ta olnud abielus 46 aastat ja koos on üles kasvatatud kaksikud pojad. Vaba aeg kuulub peamiselt kahele meelistegevusele – koorilaul ja aiandus. Ta on olnud meeskoorilaulja 50 aastat ja koos abikaasaga laulab Arvi Karotam ka EKRE segakooris. Aiandusega tegelemine on talle südamelähedane juba lapsepõlvest. Koos abikaasa Üllega on nad rajanud kõigis oma elukohtades õieküllased koduaiad.

Hool ja armastus pere vastu ning ühiskonnale pühendumine tõi tunnustuse 2019. aastal, mil Karotam pälvis Aasta Isa tiitli.

Ta on ka EKRE Pärnumaa ringkonna juhatuse liige ja EKRE Pärnu osakonna esimees ning 2021. aastal valiti ta Pärnu linnavolikogu liikmeks. Linnavolikogus osaleb ta planeeringu- ja majanduskomisjoni töös.

Seisab ebaõigluse lõpetamise eest 
Arvi Karotam soovib Riigikogus ennekõike kaasa aidata EKRE konservatiivsete põhiväärtuste kaitsmisele. 

„Seisan ausa, avatud ja oma rahvast hooliva riigivalitsemise eest ning kodanike kaasamise eest eesti rahva jaoks oluliste küsimuste otsustamisse, milleks kindlasti on ka presidendi otsevalimised. 
Seisan selle eest, et riigi valitsemisel lõppeks ebaõiglus, riigijuhtide valelikkus, inimestega manipuleerimine ja korruptsioon. Praegune võimuliit on otsustusvõimetu, tal puudub tahe seista oma rahva eest. Inimesed aetakse vaesusesse, külvatakse paanikat ja toetatakse massilist immigratsiooni. Riigikokku valituna teen kõik selleks, et see ebaõiglus lõpetada,“ ütleb ta.

Tööplaan parlamendis

Arvi Karotam kavatseb Riigikogus keskenduda järgmistele tegevusvaldkondadele:

  • ebausaldusväärsete e-valimiste lõpetamine;
  • energiahindade alandamine, börsilt lahkumine ja CO2 kvoodiga kauplemise lõpetamine, põlevkivienergeetika täiemahuline kasutusele võtmine;
  • Brüsseli rahvavaenulikule rohepöördele ja võimuambitsioonidele vastu seismine;
  • toiduainete ja ravimite käibemaksu 9%-le langetamine;
  • Pärnu-Tallinna maantee neljarealiseks ehitamine;
  • olemasoleva Pärnu-Tallinna raudtee rekonstrueerimine, Pärnu-Tallinna vahelise rongiühendus taastamine;
  • omavalitsusreformi auditeerimise algatamine ja vajadusel uue haldusreformi läbiviimine;
  • riigikaitse igakülgne tugevdamine.

Vaata ka: www.arvikarotam.ee

 

 

 

© 2024 EKRE