538
ANTS MILLER

Ants Miller: „Rohejaburus on asendustegevus, Eesti vajab tuumajaama!“

Eraettevõtja ja kirjanik Ants Miller (pseudonüümid Ats Miller ja Siim Veskimees) ütleb, et 21. sajand on inimkonnale ainulaadne. 

„Esimest korda teadaolevas ajaloos on saavutatud suhteline küllus – ent ei tohi unustada, et seda on tehtud, võttes looduselt tagastamatu hiigellaen. Meil on valida, kas ehitame sellele tuleviku või mandume, veetes aega armetute asendustegevustega,“ ütleb ta.

„Kirjaniku ja IT-inimesena – ja lisaks majandust õppinuna –pean end õnnelikuks, kuna suudan mõista ja mingil määral ka teistele edasi anda mõtteid, seoseid ja ideid sellest, kuhu me teel oleme ja mida on meil minevikust tulusaim kaasa võtta. Konservatiivsus tähendab minu jaoks oskust ajaloost õppida, võtta läinust parim ja ehitada sellele tulevik.“

Ärme muutu elektrikerjusteks

Ants Miller on veendunud, et Eesti vajab tuumajaama. „Tuumatehnoloogiad on inimkonna tulevik. Täpsemalt on tulevik neil, kes õpivad kasutama aatomijõude. Teiste kohta kirjutatakse tuleviku kooliõpikutes, et nad surid välja, sest olid liiga tölbid ja saamatud. Rohejaburus on üks neist armetutest asendustegevustest – valides selle tee, mandume üha suuremateks elektrikerjusteks ja arvatavasti arhiveeritakse eesti keel umbes sajandi jooksul liivi keele kõrvale.“

Ants Miller on töötanud suurema osa elust erinevatel IT-juhtimisega seotud ametikohtadel. Ta on kirjutanud paarikümne raamatu jagu (peamiselt teadus-) ulmet ja Eesti tuleviku pärast südant valutava kodanikuna sadu artikleid. Ta oskab kaasa rääkida majanduses, energeetikas ja kultuuriküsimustes.
Kaitseliitlasena oli ta viimati väljas 2007. aasta kevadel ja kui vaja, teeb seda taas.

© 2024 EKRE