597
ANTI POOLAMETS

Anti Poolamets: „Kaitseme eestlaste rahvusriiki, kultuuri ja vabadust“

Anti Poolamets on Riigikogu liige, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhatuse liige, EKRE Lääne-Virumaa ringkonna esimees ja Rakvere linnavolikogu liige. Hariduselt on ta jurist ja ajaloolane. Ta on aastaid õpetanud kõrgkoolis riigiõigust ja Eesti riikluse ajalugu, samuti on ta andnud eesti noortele riigikaitseõpetust.  

Poolamets rõhutab, et EKRE on loodud kaitsma eestlaste rahvusriiki, kultuuri ja vabadust. „Meie teame, kuidas parandada inimeste heaolu. Tõestasime seda siis, kui EKRE oli valitsuses. Tänu meie maksupoliitikale toimus Eestis Euroopa suurim hinnalangus. Kui EKRE oli valitsuses, panime majanduse kasvama. Kaja Kallase valitsuse ajal on Eestis Euroopa Liidu suurim majanduslangus. Kui EKRE oli valitsuses, oli Eesti elektri hind üks odavamaid Euroopas,“ ütleb Poolamets.  

Toome hinnad alla

„Praegune valitsus pakub meile allakäiku ja viletsust, lubades meile pikaajalist majanduslangust, elektrikatkestusi, külma tuba ja kehvemat toidulauda. Lisaks räägitakse, kuidas kolm inimest on radiaator ja sooja saamiseks tuleb rohkem niheleda. Selline ei ole hästi hakkama saava ja iseseisva Eesti majandusprogramm. Me vajame hinnatõusu ohjeldamiseks tegusid.“

Poolametsa sõnul on vaja langetada kütuseaktsiise ja viia toiduainete ja ravimite käibemaks 5% peale. „Me toome alla elektrihinna ja anname ettevõtetele tagasi usu tulevikku. Me peame päästma Eesti nn rohepöörde laastavast haardest, sest see vasakäärmuslik, globalistlik projekt viib Eesti majanduse allakäigule, mille mõju saavad tunda kõik, sõltumata sissetulekust,“ ütleb Poolamets. 

Tõstame Eesti kaitsevõimet 

Poolamets sõnul seisab EKRE lisaks Eesti inimeste toimetuleku eest võitlemisele ka kaitsevõime tugevdamise eest, sest rahvusriik peab suutma enda eest seista. 

„Tõstame kaitsekulud 3 % peale SKP-st ning võtame kaitsevõime arendamiselt pidurid maha. Taastame endised õigused sõjaväeluurele, mille Reformierakond lammutas, viime lõpuni keskmaa õhutõrje ja rannakaitse arendamise ning taastame sõjaväestatud piirivalve. EKRE võitles valitsuses olles välja rannakaitse, samal ajal võitles Reformierakond terve kümnendi ajateenistuse kaotamise eest ja lammutas iseseisvat kaitsevõimet. Me astume julgeid samme ka regionaalpoliitikas, et inimesed tahaksid minna maale elama. Just EKRE tegi valitsuse olles maaelu edendamiseks lähiajaloo suurima rahasüsti,“ ütleb ta.

Aitame ummikust välja

Anti Poolamets juhib tähelepanu, et Reformierakonna kohal hõljub tänini 10 miljoni dollari, VEB-fondi, Autorollo ja rahapesu tume vari. „Nende tegude toimepanijad on alati pääsenud puhta nahaga. Meie tagame, et Eestis ei ole puutumatuid ja seadused kehtivad võrdselt kõigile. Reformierakond on Eesti ummikusse viinud. Ainult EKRE suudab olukorda muuta.“

 

 

© 2024 EKRE