627
ANDRES OSTRA

Andres Ostra: „Aeg on lõpetada tsirkus!” 

Andres Ostra on sündinud ja kasvanud Tartumaal, kuid viimased kolm aastat elab ta Jõgevamaal. Tal on 15-aastane ettevõtluskogemus eraettevõtjana ja ta on olnud mitme MTÜ juhatuse liige. Praegu tegutseb Ostra aktiivselt meelelahutusvaldkonnas. Ta on viie lapse isa – tal on kolm tütart ja kaks poega. 

Ostra otsustas Riigikokku kandideerida, sest usub, et suudab anda oma panuse riigi paremasse tulevikku. „Tahan olla rahva hääle kandja. Senine valitsus ei kuula rahvast ja mõtleb peamiselt sellele, kuidas koorida rahvalt kõik kümme nahka koos saba ja sarvedega. Aeg on see tsirkus riigi valitsemise juures ära lõpetada,” ütleb ta.

Ministrilt tuleb nõuda pädevust

„On naeruväärne, et ministriks pannakse inimesi, kes oma haldusala ei tunne. Kui minister valitakse valdkonna eest vastutama, peaks ta olema seda valdkonda tundev inimene. Kindlasti tuleb kehtestada presidendi otsevalimised,” ütleb Ostra.

Ta leiab, et riik peab hakkama raha kokku hoidma. „Vähendama peaks igasuguste nõunike hulka ja muid riigipalgal olevaid ametnikke. Ka Riigikogu liikmed peaksid oma palga ausalt välja teenima. Praegu on kord selline, et isegi, kui saadik istungitel ei käi, saab ta palga ikka kätte. Palk võiks kujuneda vastavalt sellele, kui palju ta reaalselt tööd teeb.”

Andres Ostra tahab, et Eesti riik hoiaks rohkem oma kodanikke ning eelistaks kohalikult toodetud toitu: „Tuleb alandada erinevaid aktsiise ja valdkonniti ka käibemaksu.” 

 

© 2024 EKRE