608
ALEKSANDR ANDREJEV

Aleksandr Andrejev: „Energeetikaprobleemid vajavad lahendust“

Aleksandr Andrejev on energeetikaasjatundja. Ta on sündinud ja üles kasvanud Narvas. Andrejev õppis elektrikuks ja lõpetas TalTechi Virumaa kolledži bakalaureusekraadiga. Praegu tegeleb Andrejev Narva vee-ettevõttes elektrivarustuse ja tootmisautomaatika valdkonna tehniliste lahenduste realiseerimisega. Ühtlasi tegeleb ta magistriõppes energeetika uurimisega.

Ida-Virumaa piirkonna ja Narva linna elanikuna näeb Andrejev tohutult probleeme, mille puhul on kombeks silmad kinni pigistada ja lihtsalt vaikselt noogutada. 

Hariduse kvaliteedi püsimise eest

„Minu arvates on meie piirkonnal väga suur potentsiaal, millega tuleks päriselt tegeleda ja mida tuleks arendada. Ma ei saa enam nõustada sellega, et ainult räägitakse ja lubatakse,“ ütleb ta. „Energeetika on meie riigi valupunkt. Eesti elanike ja ettevõtete rahakotti tabanud kriis on kunstlikult loodud probleem, mis on vaja kindlasti lahendada.“

Teiseks väga tõsiseks mureks peab Andrejev haridusreformi. 
„Seaduseelnõu kiideti heaks ja see toob kaasa tagajärgi, millega tuleb lähiaastatel tegeleda. Peamine on mitte kaotada laste ja noorte hariduse kvaliteeti,“ ütleb Andrejev, kes on olnud ühe kooli ja kahe lasteaia hoolekogu liige.

Ta on paljulapseline isa ja leiab, et lapsevanemaks olemine on suur õnn ja uhkus. Ta peab oluliseks seismist traditsioonilise mehe ja naise vahelise abielu eest, perekonna kui institutsiooni säilimise eest ja lasterikaste perede toetamise eest.

© 2024 EKRE