599
AARNE MÄE

Aarne Mäe: „Maailm tuleb tüürida tagasi normaalsuse suunas“

Tunnustatud Lääne-Virumaa ajakirjanik Aarne Mäe kandideeris Riigikokku esmakordselt neli aastat tagasi, kogudes maakonnas kümnenda tulemusena 828 häält ning tõusis sellega parlamenti pääsenud Anti Poolametsa asendusliikmeks.

Nii suur rahva usaldus andis juurde julgust poliitikas jätkata ja toetada enda kandidatuuriga taas Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda, eesmärgiga esindada virulasi Eesti poliitikas kõige kõrgemal tasemel ning teha kõik, et rahvuskonservatiivide põhiväärtused pääseksid esile võitluses vasakpoolsete ja rahvuslust mahasalgavate jõudude vastu.

Vajame uut rahvuslikku ärkamist

Noore mehena laulva revolutsiooni ajal vabaduse eest seisnuna nägi Aarne Mäe neli aastat tagasi, et vajalik on uus rahvuslik ärkamine. Äratuse vajadus on massimigratsiooni, eesti keele ja meele lahjenemise ja üleilmastumise tuultes ainult süvenenud. Nüüd on küsimus juba rahvuse ellujäämises. Maailmas leiavad aset muutused, pead tõstvad ebanormaalsused, toimub vaba mõtte ja sõna piiramine – see kõik ei lähe Aarne maailmavaatega kokku.

„Nüüd tuleb panna sisse järgmine käik ja ühendada jõud võitluskaaslastega, et tüürida maailm tagasi normaalsuse suunas. Võitlus hea ja kurja, mustade ja valgete jõudude vahel jätkub. Ja murdepunkt pole kaugel,“ ütleb Aarne Mäe. 

Viimased aastad Riigikogu EKRE fraktsiooni nõunikuna töötades on Aarne Mäe näinud põhjalikult poliitika köögipoolt, saanud täieliku ülevaate Riigikogu toimimisest ning olnud üdini sees erakonna töödes ja tegemistes, seda nii saadikute kui ka EKRE lihtliikmete tasandil. 

EKRE – korruptsioonivaba, rahvuslik, põhimõttekindel, rokkiv 

Ajal, mil pandi kokku EKRE, Keskerakonna ja Isamaa kolmikliit osales Aarne Mäe ka valitsuse konsultatsioonidel. Tegemist oli valitsusega, mis kujunes oma kahe tegutsemisaasta jooksul tegusaks ja Eestile kõige kasulikumaks valitsuseks üldse.

Aarne veendus, et EKRE on korruptsioonivaba, rahvuslik, põhimõttekindel ja rokkiv seltskond.

Lisaks kandideeris Aarne Mäe viimatistel kohalike omavalitsuste valimistel ning sai rahvalt mandaadi Rakvere linnavolikokku, kus ta on kultuurikomisjoni aseesimees.

Endise ajakirjanikuna on ta näinud kriitiliselt ka meedia toimimist n-ö teiselt poolt rindejoont. Aarne teeb nõunikuna jätkuvalt meediatööd erakonna kanalites, kirjutab arvamuslugusid suures meedias ning suhtleb pressiga.

Tunneb inimeste muresid 

„Virumaa Teataja peatoimetajana ja ajakirjanikuna andsin veerandsaja aasta jooksul oma kirgliku panuse kodumaakonna hüvanguks, tehes seda sageli oma isikliku elu arvelt. Kuid kodanikuna on mul au olla üks meeskonnaliige rahvuskonservatiivide seas, et päästa Eesti sellest soost, kuhu eliidile keskendunud valitsus meid juhtinud on. EKRE on erakond, kes mõtleb igale inimesel igas Eestimaa nurgas,“ ütleb ta.  

Olles näinud elu nii Toompeal kui ka kõige kaugemas metsatares, on just Aarne Mäe inimene, kes oskab ära tunda eestimaalaste muresid rohujuure tasandilt ning viia need valijatelt valitsejateni.

Aarne on inimene meie kõigi seast, ta on kahe jalaga maa peal ning teab, mida teha, et meie kõikide elu siin armsal Eestimaal inimväärsemaks muuta.

© 2024 EKRE